Co chystá oblíbené středisko Val di Fiemme na novou sezónu | Italia Travel

Co chystá oblíbené středisko Val di Fiemme na novou sezónu

09. 07. 2018

Nemůžete se rozhodnout, zda vyrazit na zimní dovolenou do italských Alp, nebo do Dolomitů? Skvělým kompromisem je lyžařské středisko Val di Fiemme, kde získáte obojí – leží totiž v údolí mezi těmito dvěma horskými masivy.

Lyžařský ráj ve Val di Fiemme

Val di Fiemme se nachází na severu Itálie v provincii Trentino. Je to údolí, které na severu obklopuje masiv Latemar, který patří do Dolomit, a na jihu Fleimstalské Alpy. Protéká jím řeka Avisio. Centrem letoviska je město Cavalese, které je srdcem lyžařských středisek a odkud vedou desítky lanovek až do výše 2 229 m. n. m. Na poprvé vás okouzlí množstvím přehledných a adrenalinových červených sjezdovek.

Val di Fiemme

Lyžařských areálů je v oblasti několik. Největším je Latemar s 50 km sjezdovek, z nichž většina jsou červené. Z centra Cavalese se kabinou dostanete do areálu Alpe Cermis, kde je vyhlášená sjezdovka Olimpia, která má 7 km a střídají se v ní různé obtížnosti až k černé, což je ideální pro sportovní nadšence. Dalšími areály je vzdálenější Alpe Lusia a Passo Rolle, kde se díky jeho vysoké poloze můžete vždy těšit na ten nejlepší přírodní sníh. Na své si přijdou také běžkaři. Každý rok je zde otevřena stopa Marcialonga, která je dlouhá 70 km a koná se zde závod v běhu na lyžích, kterého se každý rok účastní až 4000 běžců.

Mezi jednotlivými areály zajišťuje dopravu místní skibus, nebo můžete jezdit autem. Při zakoupení skipasu Val di Fiemme můžete všechny tyto výše uvedení lyžařské oblasti vyzkoušet. Pokud byste se rozhodli pro rozšířený skipas Fiemme – Superski, abyste se dostali i do Val di Fiemme nebo proslulé Val Gardeny, doporučujeme objednat skipas Combi, např. kombinaci 4+2 (4 dny Fiemme + 2 dny Dolomiti superski). Rozšířený 6-ti denní skipas Dolomity Superski je zbytečně finančně nákladný a obecně jej ve Val di Fiemme nestihnete využít. Skipasy uplatníte při jízdě skibusem a máte slevu při návštěvě bazénů a zimních stadionů.

Val di Fiemme

Na co se můžete letos těšit?

Sněhem si v tomto středisku můžete být jisti, všechny areály lze totiž uměle zasněžit a každoročně patří mezi nejlépe udržované sjezdovky na světě. Technologie a množství sněžných děl se stále zvyšují pro zajištění vaší spokojenosti.

Rok od roku je zde stále více nových sjezdovek, lanovek a vleků, které zpříjemňují a zjednodušují dovolenou milovníkům bílých sportů. Kromě lyžování a běžek si můžete užít výlet na sněžnicích – doporučujeme Val Duron a Fuciade. Další oblíbenou aktivitou je sáňkování a to nejen ve dne, ale především v noci, kdy středisko žije nočním životem. Sáňky si můžete zapůjčit přímo u sáňkařské trati.

Dvakrát za týden se koná noční lyžování na Aloch di Pozza, pokud byste se dostatečně neunavili přes den. Zavítat můžete i do snowparků, zkusit skialpinismus (horská turistika na lyžích), nebo si užít trochu adrenalinu při slalomu na dvousedadlovém bobu v jedlovém lese v Alpine Coaster. V lyžařském středisku Latemar najdete originální sjezdovku, která je lemována instalacemi od různých umělců a prochází uměleckým parkem RespirArt.

Nezapomínejte na úžasnou italskou gastronomii, kterou si můžete i ve Val di Viemme užívat plnými doušky. Vyberte si z řady restaurací a lyžařských chat, kde vám naservírují ty největší dobroty – špekové špecle, taštičky se špenátem, ravioli, různé druhy sýrů, či guláš.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací