Caorle. Co pro vás chystá oblíbené středisko? | Italia Travel

Caorle. Co pro vás chystá oblíbené středisko?

27. 11. 2017

Letní dovolená v italském Caorle je oblíbená pro geografickou blízkost tohoto přímořského letoviska od našich hranic. Stačí překonat pár set kilometrů a ocitnete se ve světě odpočinku, zábavy, skvělého jídla a pití.

Do Caorle se každoročně vrací mnoho českých rodin, i s malými dětmi. Caorle je vyjímečné historickým centrem přímo na pobřeží a promenádou lemovanou sochami vytesanými do vlnolamů Scogliera Viva.  Po celém pobřeží jsou dětské skluzavky, prolézačky. A co si pro ně toto středisko nachystalo letos? Tak především atraktivní hotely s možností ubytování včetně stravy až 2 dětí do 7 let zdarma na pokoji s rodiči (Metropol, Regina, Playa e Mare Nostrum…). Lehátka a slunečníky na pláži jsou v hotelech pro hosty zdarma.

Čistá pláž

Hlavní pláže Caorle se jmenují Levante (východní) a Ponente (západní). Pláž Porto Santa Margherita není přímo v Caorle, ale je, co by kamenem dohodil a nabízí příznivější ceny. Byla oceněna Modrou vlajkou, takže vám poskytne záruku bezpečí a čisté vody. Nabízí spoustu vyžití pro děti i dospělé, včetně wi-fi připojení. Pláž lemují stromy poskytující hlavně přes poledne vítaný stín.

Kulturní akce

V červnu se v Caorle tradičně koná sympozium sochařů Scogliera Viva a v září rybářské slavnosti Vivistoria, které se tu slaví už od 10. století a jsou vyvrcholením kulturního roku. Tehdy obyvatelé Caorle oblékají historické kostýmy, čímž se hrdě hlásí ke svému původu. Druhá červencová neděle je v Caorle zasvěcena Mariánským slavnostem.

Sportovní aktivity

V Caorle můžete absolvovat potápěčské kurzy 1. a 2. stupně v místní potápěčské škole. V okolí jsou cyklistické stezky vhodné i pro jízdu na kolečkových bruslích a jogging. Nabízí se i minigolf, tenisové kurty či rybolov v místním přístavu. Přímo v Caorle zařídíte pronájem kol, tandemů, automobilů a skútrů. Jen 7 km za městem se rozléhá 9 a 18jamkové golfové hřiště Pra´ delle Torri, vhodné pro profesionální hráče i začátečníky.

Lunapark, akvapark

Od května do září je otevřen populární lunapark v Caorle – obdoba naší Matějské pouti. Děti z něj budou určitě nadšené, stejně jako z přilehlého akvaparku Aquafollie, který nabízí tobogány, skluzavku, divokou řeku, vodopád, whirlpool a mnoho dalších atrakcí.

Výlet do Benátek

Nedaleko od Caorle leží slavné Benátky, které si rozhodně nenechte ujít. Můžete tam zajet autobusem nebo lodí přímo z Caorle, příp. autem do Punta Sabbioni a poté lodí. Nedoporučujeme vám všakpondělí, kdy jsou Benátky přeplněné. Ideálním návštěvním dnem je zde středa nebo čtvrtek.

Jak vidíte, vybrat si pro rodinnou dovolenou letovisko Caorle je dobrá volba. A zdaleka nejen díky jeho poloze na severu Itálie a širokým písčitým plážím.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací