Bormio – italské hlavní město lyžování | Italia Travel

Bormio – italské hlavní město lyžování

30. 07. 2018

Bormio je právem zvané italským hlavním městem lyžování. Malebné středisko ležící v údolí Alta Valtellina, pohraniční části italských Alp, nabízí úchvatné sjezdy s obrovským převýšením. Zamilovala si ho světová sportovní elita i běžní hosté, kteří se zde rádi vracejí.

Navštivte i vy o zimní dovolené místo, kde se pravidelně pořádají světové poháry v alpském lyžování a občas i mistrovství světa. Bormio leží v nadmořské výšce 1225 m a je obklopeno třítisícovými horskými velikán, proto patří k oblastem s nejdelší lyžařskou sezónou. Od Prahy ho dělí 730 km, od Brna 790 km a od Ostravy 960 km. Do Bormia dojedete nejvýhodněji přes Livigno, odkud se dá do střediska dostat i autobusem. Jste-li vlastníkem rozšířené ski permanentky, máte dopravu zdarma.

Bormio nadchne i lyžařské znalce

V Bormiu si na své přijdou všichni lyžaři, protože má rozmanité svahy: pro začátečníky, pokročilé i velmi dobré a vybíravé jedince. Celková délka sjezdovek je 50 km a běžeckých tratí 39 km. Nejvíce je zde červených sjezdovek, ale některé z nich téměř dosahují obtížnosti českých černých tratí, proto buďte opatrní.

Bormio lyžování Itálie

Ovšem pokud si opravdu věříte, můžete podniknout desetikilometrový sjezd z vrcholu Cima Bianca s převýšením neuvěřitelných 1800 m. Skutečnou lahůdkou pro lyžařské gurmány je 1,4 km dlouhá černá sjezdovka Betulle a závodní sjezdovka Stelvio s délkou 4 km, lákající každoročně účastníky i diváky Světového poháru. Milovníky obřích carvingových oblouků nadchne závodní trasa Bimbi al Sole. Méně zdatní lyžaři ocení pohodové lyžování v horní části severozápadního svahu, kde jsou svahy plošší. Od nadmořské výšky 2600 m začínají tratě pro otrlejší povahy.

Bormio 2018

Také snowboardisté se v Bormiu vyžijí – moderní snowpark poblíž střední stanice lanovky oplývá důmyslnými překážkami, na nichž si zdokonalí svůj um. Absolvovat lze i noční lyžování, bruslení, tenisový turnaj, návštěvu městských lázní s plaveckým bazénem (25 m), kde jsou rovněž vnitřní i venkovní termální bazény, sauna či atrakce pro děti.  Po náročném lyžařském dni si jistě s rozkoší dopřejete vodu teplou až 42 stupňů, v níž se koupali už staří Etruskové pět století před Kristem, po nich Keltové, Římané a další osídlenci. O bohatství Bormia svědčí honosné kostely, paláce a měšťanské domy se základy často už z 9. století.

Tipy na ubytování v Bormiu

Italské Bormio je snem všech lyžařů pro své široké strmé sjezdovky, dokonale upravené tratě všech náročností, moderní lanovky, městské lázně, stylové bary, bezplatné autobusy i přijatelné ceny za pohodlné ubytování. Ovšem nevyplatí se váhat, zájem o tuto destinaci je stále větší.

Hotel Girasole Bormio

Tipem na vaše ubytování o zimní dovolené v Bormiu může být tříhvězdičkový hotel Girasole s nádherným panoramatickým výhledem, v němž mohou být s rodiči zdarma až 2 děti do 7 let. Velká výhoda hotelu Girasole je také poloha přímo u sjezdovky. Nabízí polopenzi i plnou penzi.

Levnějším zázemím pro skvělé lyžování v italském středisku Bormio jsou apartmány Chalet Alberti v alpském stylu, ležící na klidném a slunném místě asi 700 m od sjezdovky a zhruba 5 minut od centra historického městečka.

Potřebujete-li poradit, kontaktujte nás telefonicky ve všední dny od 9 do 17 hodin (+420 725 542 330) nebo přes online formulář.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací