Bibione patří již roky mezi nejžádanější destinace českých turistů. Zjistili jsme, co je do italského letoviska láká | Italia Travel

Bibione patří již roky mezi nejžádanější destinace českých turistů. Zjistili jsme, co je do italského letoviska láká

01. 02. 2018

Společně s destinacemi Caorle a Lignano patří Bibione mezi ty, kam každoročně míří nejvíce turistů. Co je na tomto místě tak skvělého? Pokud jste tam ještě nebyli, přečtěte si naše tipy a možná zjistíte, že Bibione je i pro vás tím pravým místem, kam jet na dovolenou.

Skvělé umístění a moře na dosah

Bibione se nachází v regionu Benátsko v provincii Benátky, což napovídá ideální geografické poloze pro návštěvu stejnojmenného krásného historického města. Je od Benátek vzdálena pouze 85 kilometrů.

Leží přímo u Benátského zálivu u ústí řeky Tagliamenta do mořské laguny Marano. Lagunou prochází Benátská vodní cesta, kterou tvoří řada kanálů, po kterých se můžete plavit z Benátek až do Terstu. Bibione má 8 kilometrů dlouhou pláž a o oblíbenosti místa svědčí i to, že v sezóně se původní počet obyvatel (3 tisíce) až zestonásobí. Přelidněných pláží se ale nemusíte bát, letovisko je dostatečně velké.

Kromě krásného prostředí je další výhodou i krátká dojezdová vzdálenost z ČR.

Ideální pro plážové povaleče, rodiny s dětmi i milovníky přírody

Bibione je částí města San Michele al Tagliamento a dělí se na čtyři různé části. V této oblasti naleznete nespočet restaurací, barů, obchodů, butiků, sportovní zázemí (mimo jiné je rájem pro cykloturistiku), celosezónně otevřený lunapark – zkrátka si zde každý přijde na své.

Je vhodná i pro děti, protože pomalu se svažující břeh, mělké moře a jemný písek vás uchrání o starosti o ně. Když je moře přestane bavit, můžou se vyřádit na bezpočtu hřišť, dětských heren a dalších zábavných atrakcí.

Pokud se těšíte na party a nákupy, navštivte Lido dei Pini, moderní část města, kde si můžete prohlédnout také krásný starý maják. Pineda je část vhodná pro rodiny s dětmi, je klidnější. Největší částí s vyhřívaným bazénem a tržištěm, kde můžete nakupovat a odvézt z dovolené něco hezkého, je Spiaggia. Poslední částí je Lido del Sole.

Výlety za krásami italské přírody si také nemůžete nechat ujít – v Bibione je turistický ruch v symbióze s ochranou životního prostředí a respektováním přírody, za což hovoří jasně mnohé certifikace a iniciativy.

Počasí tak akorát

Bibione se nachází v severní Itálii, a tak je tu „chladněji“ než v jiných oblastech, ale podnebí je zde subtropické. Jako ve většině letovisek, nejtepleji je v Bibione v červenci a v srpnu, kdy teploměr ukazuje kolem 30 °C.

V září je zde větší pravděpodobnost srážek a chladnějšího počasí.

Pláž přátelská pro pejsky

Italové jsou vůči psům tolerantní a v Bibione můžete dokonce navštívit speciální psí pláž jménem Pluto Beach. Naleznete zde vše, co pro své mazlíčky potřebujete (lehátko pro psy, pevné vodítko, miska na vodu a tekoucí voda, sáčky), a to v sezóně od května do září.

Nezapomeňte svého čtyřnohého kamaráda vybavit mikročipem, platným očkovacím průkazem a zejména očkováním proti vzteklině.

Zaujaly vás výhody, které Bibione nabízí? Tak neváhejte, zarezervujte si termín dovolené včas a můžete se těšit na léto ve slunné Itálii. Stačí si jen vybrat vhodné ubytování z naší nabídky zájezdů do Bibione a můžete vyrazit. 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací