Alta Badia – nejkrásnější zimní středisko Dolomit | Italia Travel

Alta Badia – nejkrásnější zimní středisko Dolomit

15. 08. 2018

Vybíráte zimní dovolenou a nemůžete se rozhodnout? Letošní zimu můžete vyzkoušet třeba středisko Alta Badia v severní Itálii. Vydejte se do centra Světového poháru v alpském lyžování, kde na vás čekají desítky kilometrů sjezdovek pro začátečníky, i zkušené lyžaře.

Zimní dovolená na slunné straně Alp

Pro návštěvu lyžařského střediska Alta Badia vyrazíte do Dolomit na sever Itálie. Středisko leží na horní části údolí Val Badia v oblasti Jižní Tyrolsko. Nachází se ve výšce od 1 300 do 2 778 m n.m a poskytuje optimální lyžařské podmínky od prosince do dubna. Alta Badia patří do skupiny středisek společně s Arraba/Marmolada, Val Gardena/Alpe di Siusi a Val di Fassa e Carezza – všechna střediska jsou vzájemně propojena lanovkami. Přepravní zařízení s vysokou hodinovou kapacitou patří k italské špičce a je neustále inovováno.

Alta Badia je oblopena „amfiteátrem“ Dolomit, což napovídá, že výběr míst pro lyžování bude široký. Skládá se z pěti oblastí propojených moderními lanovkami – těšit se můžete na pavučinu 130 km sjezdovek různých obtížností, které se vlní v romantické a zároveň drsné horské přírodě. Síť zahrnuje 72 km modrých (lehkých), 52 km červených (středních) a 6 km obtížných (černých) tratí. 53 rychlých a pohodlných vleků vás zaveze, kam si budete přát. Ani běžkaři nepřijdou zkrátka – 35 km perfektně upravených tratí pro běžky už na vás čeká.

Alta Badia panorama

Protože se zde každoročně koná Světový pohár, je zřejmé, že propojení a úprava sjezdovek, stejně jako kvalita lanovek a vybavení, jsou nadstandartní. Nemusíte se bát o své bezpečí, policejní složky s motorizovanými sáňkami hlídají středisko po celý den.

Nejen lyžování – adrenalin, relax, zábava i dobré jídlo

Kromě lyžování se můžete těšit i na další aktivity. Ať už si vyberete bazén, kluziště, sáňkování, nordic walking, či vyrazíte na výlet na sněžnicích, nudit se nebudete. Dovolená v Alta Badia je skvělou příležitostí vyzkoušet paragliding, lezecké stěny, skialpinismus, heliski i další aktivity. Pro vaše pohodlí jsou zde k dispozici sauny, vířivky i masáže. Pokud jedete s dětmi, nemějte obavy. Dětské zábavní parky i lyžařské školy jsou na ně připraveny.

Co se týče gastronomie, zde strádat nebudete. Špičkové restaurace připravují místní tyrolské speciality, jako jsou herrengrösti (hovězí s bramborami, cibulí a špekem), spätzle (špenátové knedlíky), či lívance s rozinkami a další.

6 důvodů, proč zvolit Alta Badia

  1. Čeká na vás 130 km prvotřídních sjezdovek v krásném prostředí Dolomit.
  2. Vybavení střediska je vysoce moderní a kvalitní, ať už jde o přepravní zařízení, skibusy, lanovky, nebo úpravu sjezdovek.
  3. Je vhodné pro začátečníky i zkušené (sjezdovky všech obtížností).
  4. Vyžití zde najdou všichni – rodiny s dětmi, páry na romantické dovolené i party přátel.
  5. Propojení s dalšími středisky nabízí široké možnosti výběru sjezdovek i dalších aktivit.
  6. Jistě oceníte skvělou tyrolskou gastronomii.

 Alta Badia

Sbalte si vše potřebné a vyrazte co nejdříve

Do Alta Badia vás z České republiky čeká cesta dlouhá přibližně 670 km z Prahy, 730 km z Brna, 900 km z Ostravy. Pokud si zakoupíte skipas Dolomity Superski, můžete využít i další okolní střediska, například Kronplatz (Plan de Corones), nebo Cortiny d‘ Ampezzo.

Vyberte si z nabídky ubytování v Alta Badia a můžete vyrazit na dovolenou, na kterou budete vzpomínat ještě dlouho.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací