Advent v Římě - letecky | Italia Travel

Advent v Římě - letecky

Advent v Římě - leteckyAdvent v Římě - leteckyAdvent v Římě - leteckyAdvent v Římě - leteckyAdvent v Římě - leteckyAdvent v Římě - letecky
Advent v Římě - letecky
Stravování: Snídaně
Doprava: Letecky
Zvětšit mapu Mapa zobrazuje zájezdy v okruhu nejbližších 5 km od místa tohoto zájezdu

Ubytování

Program zájezdu

1. den:

Transfer z Brna a Břeclavi do Bratislavy (zdarma) a večer odlet z Bratislavy do Říma. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den:

Po snídani odjezd metrem do centra a návštěva Andělského hradu, v němž je dnes muzeum obrazu i zbraní. Z horní terasy hradu je krásný pohled na Řím i Vatikán. Dále pěší procházka přes řeku Tiberu po Andělském mostě a uličkami s mnoha krásnými paláci na Piaza Navonna – typické římské náměstí zdobené třemi nádhernými fontánami. Zde probíhají adventní trhy s mnoha stánky, ochutnávkami i adventními slavnostmi. K večeru pokračování prohlídky centra Říma, pěší procházka k Pantheonu – nejlépe zachovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, dále k největší a nejslavnější barokní fontáně Říma – Fontána di Trevi, na Španělské náměstí a jeho slavné barokní Španělské schody a další místa moderního římského života s příjemnými posezeními a zákoutími. Návrat metrem na hotel.

3. den:

Dopoledne návštěva nejmenšího svrchovaného státu – Vatikánu – prohlídka náměstí sv. Petra s vánoční atmosférou navozenou vánočním stromem a betlémem, které jsou každoročne typickou ozdobou tohoto náměstí. Návštěva baziliky Sv. Petra. Možnost výstupu na kopuli baziliky s krásnou vyhlídkou. Odpoledne pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská: Koloseum – nejkrásnější a největší dochovaná stavba antického Říma, Forum Romanum s pozůstatky paláců, chrámů, tržnice, divadla i dalších objektu patřících neodmyslitelně k Římu v 1.–4. stol. Večer návštěva kouzelné bohémské čtvrti Zátibeří s neopakovatelnou atmosférou. Návrat metrem na hotel.

4. den:

Dopoledne volno k nákupům, procházkám a rozloučení s Římem (v závislosti na letových časech), transfer na letiště a odlet z Říma do Bratislavy. Transfer autobusem do Břeclavi a do Brna (zdarma).

Cena zahrnuje:

 • ubytování na příslušný počet nocí (dle ceníku) se snídaní
 • zástupce CK na telefonu
 • delegát
 • letecká doprava
 • letištní taxy a palivový příplatek
 • transfer letiště/hotel/letiště
 • transfer - Brno–Bratislava–Brno

Povinné příplatky:

 • pobytová taxa - cca 5 €/os./noc
 • odbavení zavazadla - do 15 kg (tam i zpět) 1.400 Kč, příruční zdarma
 • příplatky na místě - doprava v Římě (cca 20 €)

Fakultativní příplatky:

 • jednolůžkový pokoj - 2.700 Kč

Řím

Řím z letadla

Řím, v originálu Roma, přezdívaný Věčné město, je jedním z nejstarších měst Evropy, jež bylo založeno před více než 2 700 lety. Dnes má tato světová metropole přes 3.000.000 obyvatel a jedná se o moderní, hektické město. Po staletí byl hlavním městem Římské říše, nejmocnější evropské mocnosti starověku, jehož původní jazyk latina, dala základ mnoha evropským jazykům a římské právo se stalo vzorem mnoha právních a politických systémů současnosti. Na území města leží samostatný stát Vatikán, sídlo papeže, jež je hlavou katolické církve a vyhledávanou světovou destinací.

Jedno rčení praví: „Padne-li Řím, padne i celý svět". Takže dokud Řím stojí, nezbývá nám nic jiného, než návštěvu jedinečného místa doporučit a věřte nám, že si jej zamilujete. Pokud se pro výlet rozhodnete, bude na vás dýchat všudypřítomná bohatá historie a dokonalá architektura.

Památky v Římě

Abyste si vychutnali atmosféru tohoto úžasného místa, doporučujeme Vám minimálně 3 až 4 denní pobyt, pokud zůstanete týden, nebudete litovat. Zde popisujeme stručný itinerář největších zajímavostí Říma.

Bazilika sv. Petra

Návštěvu je vhodné začít Vatikánem, kde se nachází největší křesťanský chrám Bazilika svatého Petra. Veřejnosti přístupné jsou katakomby s hrokami osobností starého města nebo vyhlídka na město z kupole chrámu. Kromě baziliky je ve Vatikánu možno navštívit i slavnou Sixtinskou kapli, která je součástí prestižních Vatikánských muzeí,kde můžete obdivovat tvorbu geniálního malíře a sochaře Michelangela. Pokud jste milovníci historie a umění, doporučujeme na samotný Vatikán jeden celý den.

Opustíme-li Vatikán třídou Via della Conciliazione, první významnou památkou je Andělský hrad neboli mauzoleum císaře Hadriána s přilehlým Andělským mostem přes řeku Tiberu.Za zastávku stojí nedaleké malebné náměstí Piazza Navona (původně cirkus císaře Massima), dnes živé pulsující místo setkání všech generací. Nedalekoodtudse nachází jeden z nejzachovalejších původních pohanských chrámů Pantheon, uvnitř kterého je hrobka slavného Raffaela nebo některých italských králů.

Za shlédnutí stojí celosvětově známá fontána, a to renesančníFontana di Trevi, proslulá z Feliniho filmu Dolce Vita. Fotografii věčného města zpestří romantické náměstí Piazza di Spagna a jeho proslulé schody.Obchodní třídou Via del Corso, kde můžete obdivovat krásné módní butiky a obchůdky se značkovým zbožím, se návštěvník dostane kPamatníku Vittoria Emanuela. Jedná se o gigantickou stavbu z bílého mramoru, jež oslavuje spojení, až do konce 19. století, zcela nejednotné Itálie.

Forum Romanum

Za památníkem je jeden s posvátných pahorků starověkého Říma, Kapitol, kde byl podle původní legendy založen velký Řím. Z Kapitolského náměstí je krásný výhled na jedno z nejpůsobivějších míst starého města, a tím je Forum Romanum. Chrámy s historií cca 2500 let, jež byly kolébkou demokracie, místem sídla pravidelných zasedání Senátu, ale také místem konání vraždy Julia Césara. Fórum Romanum je po zaplacení vstupného přístupné veřejnosti, stejně jako nedaleké slavné Koloseum, které si určitě nenechejte ujít.

Koloseum

Kromě vyjmenovaných památek Řím nabízí celou řadu dalších historicky významných staveb, jako jsou původní římské lázně, tržiště, bývalá císařská sídla a nespočetné množství sakrálních památek.

Pár praktických rad na cestu:

 • dávejte si pozor na své osobní věci, nenoste u sebe zbytečně velkou hotovost a cennosti. Pokud máte vše s sebou, zvolte bezpečné místo. Řím není v mezinárodních srovnáních nebezpečnější než naše Praha, ale jedná se světovou metropoli a podle toho se tak musíme chovat.
 • požádejte v hotelu o mapku města a mějte s sebou telefonní číslo hotelu.
 • nebojte se objevovat město sami, Římané jsou velice přátelští a ochotní vysvětlit cestu, ukázat na mapce atd.
 • neváhejte a ochutnejte výbornou římskou kuchyni, která zaručuje kvalitu. Vyhněte se rychlým občerstvením mezinárodních značek, které si můžete objednat kdekoli jinde. Pokud nebudete jíst přímo na hlavních náměstích (Piazza Navonna, Piazza di Spagna...) a najdete malé restaurační zařízení v nějaké boční uličce, jako jsou: Osteria, Trattoria nebo Pizzeria, nebude Vás oběd nebo večeře tolik stát a určitě si pochutnáte.
 • nedoporučujeme zajíždět osobním autem až do samotného centra, neboť je tam velký provoz, špatné parkování a velmi hustá doprava. Ideálním řešením je zaparkovat auto u hotelu a odtud se vydat do centra městskou hromadnou dopravou (autobusem a metrem).

Itálie

Itálie je pohostinná země plná geografických kontrastů, jež nám středoevropanům nabízí spoustu možností, jak příjemně a pestře prožít dovolenou. Itálie uspokojí opravdu každého návštěvníka. Pokud jste vyznavačem plážového odpočinku, prostorné a udržované písčité pláže či romantické zátoky Vás určitě nezklamou.

Milovník kultury, historie, architektury nebo umění najde jen velmi málo zemí, které by této kolébce evropské civilizace mohly konkurovat. Ženy, vyznavačky shoppingu, mohou využít příležitosti pobytu v této módní zemi a zakoupit krásný model šatů nebo pohodlné a úžasné boty.

Geografie Itálie

Reliéf Itálie a samotná pobřeží se při cestě ze severu na jih Itálie výrazně mění. Při vjezdu do Itálie nás uvítají impozantní Dolomity, které v roce 2009 získaly titul světového dědictví lidstva.

Horským vlkům a aktivním sportovcům Itálie v albu určitě nemůže chybět. Severní pobřeží Jadranu je rovinaté, chladnější a vše je velmi udržované a naprosto čisté. Pobřeží je zde písčité a charakteristické jsou dlouhé a široké pláže.

Směrem k Florencii se geografický povrch Itálie zvlňuje a samotným pohledem Vás zahřejí typicky oranžově zbarvené toskánské pahorky porostlé cypřišemi. Směrem k Římu se mění jak geografie, architektura, tak i podnebí Itálie. Tady začínáme cítit závan starověkého Říma a afrického klimatu. Od Říma směrem ke Kampánii je Itálie bohatá na zeleň a charakteristická jsou členitá pobřeží. Směrem na jih k Pulii nebo Kalábrii se reliéf stává hornatějším.

Počasí v Itálii

V rámci celé Itálie narazíte na rozdílné klimatické podmínky. Díky Alpám, které působí jako bariéra proti severním větrům, je počasí v Itálii velice příjemné.

Nejteplejší je samozřejmě jih Itálie, kde působí africké klima. Navštívit zde můžete Sicílii, Emilia Romagna nebo Kalábrii a Kampánii. V létě se v těchto oblastech můžete dočkat teplot až 45°C.

Ve střední Itálii se můžete v létě těšit na teploty kolem 25-30°C. I v této oblasti se projevuje subtropické středomořské podnebí.

Mírnější teploty můžete čekat na severu Itálie v oblasti Pádské nížiny. V této oblasti převládá vnitrozemský charakter podnebí.

Nejteplejším měsícem je v Itálii červenec a nejchladnější je měsíc leden.

Itálie - oblast plná intenzivních barev

Tisíce odstínů oranžové a červené vybarvují svítání a západ slunce. Odstíny bílé, šedé a žluté dominují skaliskům, útesům a písčitým plážím. Množství odstínů zelené, jež vykreslují venkovskou krajinu, louky, hory a bohaté lesy. Mimo letní sezónu tuto zeleň živí vydatné deště. Ostrovy Sicílie nebo Sardínie jsou v letních měsících sušší, zeleň je sežehnutá silným slunečním žárem a několik měsíců zde nespadne ani kapka. Romantické pláže a průzračná azurově modrá voda je zde určitě srovnatelná s Karibikem. Nechybí ani skvosty historických měst, jako jsou Benátky, jedinečný Řím, Florencie plná umění, Pisa, Neapol, Verona, Padova, Boloň, Janov a další.

Italská kuchyně

Pokud patříte k náročným gurmánům, ani Vás Itálie nezklame. Celosvětově proslulá italská kuchyně skutečně chutná téměř každému. Když nepřijdete na chuť typickým těstovinám, tak si vás určitě získá pravá italská pizza nebo právě připravené čerstvé dary moře.

A abychom nezapomněli na naše nejmenší návštěvníky, i ti budou v Itálii velmi spokojení a tudíž hodní, neboť pro ně najdete celou řadu společenského vyžití. Všude je mnoho aquaparků, zoologických zahrad nebo klouzaček a prolezaček přímo na čistém písku zlatavých pláží nebo u plážové promenády. A pokud ochutnají pravou italskou zmrzlinu, tak budou na výsost spokojeni a rodiče taky.

Itálie pro aktivní sportovce

V případě, že na dovolené neradi lenošíte, ale dáváte přednost aktivnímu sportu, téměř v každém přímořském letovisku najdete

 • tenisové kurty
 • volejbalová a golfová hřiště
 • motorové i nemotorové sporty na pláži.

Pokud jste pravými aktivními sportovci, pak nesmíte opomenout překrásné Dolomity. V zimě lákají dokonalými sněhovými podmínkami a udržovanými sjezdovkami. V létě si Vás získají překrásnými lesními stezkami nebo adrenalinovými jištěnými cestami - via ferrata. Ty ale doporučujeme jen zkušeným horalům.

Pro více informací, například důležitá telefonní čísla či celní předpisy, navštivte tyto stránky Ministerstva zahraničních věcí:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/cestovani/index.html


Dotaz k zájezdu

Pole označená * jsou povinná.

Jméno a příjmení: *
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz: *
 
  Informace o zpracování osobních údajů.
 
 

Nezávazná rezervace

Tato rezervace je pro vás nezávazná a slouží k prověření, zda je ubytování volné ve vámi požadovaném ubytovacím zařízení. Nyní prověříme volná místa a následně vás budeme informovat (do 24 hod. v pracovní dny).

Pole označená * jsou povinná.

Ceník zájezdu

TermínCena za osobu

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací