Villaggio Girasole**** s plnou penzí - Follonica | Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Letní dovolená Itálie 2019 » LETNÍ DOVOLENÁ U MOŘE » Toskánsko » Follonica » Villaggio Girasole**** s plnou penzí - Follonica


Villaggio Girasole**** s plnou penzí - Follonica

Villaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - Follonica
Villaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - Follonica
Villaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - Follonica
Villaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - FollonicaVillaggio Girasole**** s plnou penzí - Follonica
Villaggio Girasole**** s plnou penzí - Follonica
BazénKlimatizaceWi-Fi InternetParkovištěPlážový servisTelevizeTrezor
Vzdálenost od moře: <100 m
Typy lůžek: 2, 3, 4, 5, 6
Stravování: Plná penze
Doprava: Vlastní doprava

4 děti zdarma do 7 let na pokoji s rodiči
Zvětšit mapu Mapa zobrazuje zájezdy v okruhu nejbližších 5 km od místa tohoto zájezdu

Ubytování

Doporučujeme především rodinám s dětmi, které chtějí strávit aktivní dovolenou v prázdninovém komplexu v toskánské krajině.

Pláž:

Pro klienty ubytované v apartmánech bilo je pláž vzdálena cca 50-150 m, pro klienty ubytované v apartmánech trilo je pláž vzdálena 200-900 m. Lehátka a slunečníky na hotelové pláži zdarma (Baia Toscana Beach cca 150 m od hlavní pláže). Vodní sporty na pláži (za poplatek).

Poloha:

Rozlehlý prázdninový komplex se 140 apartmány, jenž se nachází asi 3 km od městečka Follonica. Orientační vzdálenost od města Pisa je cca 110 km. Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary jsou vzdáleny cca 2-3 km. Za komplexem vede železniční trať.

Ubytování a vybavení:

Hostům je přímo v areálu k dispozici recepce, bar, restaurace á la carte, restaurace, internetový koutek (za poplatek), minimarket, bazén, dětský bazén, lehátka a slunečníky u bazénu, dětské hřiště, tenisový kurt, stolní tenis, tělocvična, minigolf, fotbalové hřiště, vyhrazené parkoviště.

 • Typ ubytování bilo - max. obsazenost 4 osoby. Dvouhvězdičkové ubytování v bílých domcích: obývací místnost s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, 1 ložnice s dvoulůžkem, koupelna se sprchou/WC, terasa.
 • Typ ubytování trilo - max. obsazenost 6 osob. Čtyřhvězdičkové ubytování v růžových domcích: obývací místnost s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, 2 ložnice s dvoulůžkem, koupelna se sprchou/WC, terasa, klimatizace.

Vybavení:

 • satelitní TV
 • lednička
 • telefon
 • trezor
 • fén na vlasy
 • klimatizace jen u trila

Cena zahrnuje:

 • pronájem apartmánu na příslušný počet nocí s plnou penzí
 • zástupce CK na telefonu
 • bazén
 • klimatizace - jen u apartmánu trilo
 • parkoviště
 • plážový servis - 1 slunečník + 1 křesílko + 1 lehátko/pokoj
 • ložní prádlo a ručníky - výměna za poplatek
 • závěrečný úklid - povinný úklid kuchyňky
 • spotřeby energií, vody
 • nápoje - voda a víno místní výroby

Povinné příplatky:

 • vratná kauce - 150 Euro za apartmán
 • pobytová taxa - pokud bude aplikována, budou ji klienti platit při příjezdu na místo pobytu jako povinný příplatek

Fakultativní příplatky:

 • wi-fi internet
 • dětská postýlka - 50 Euro/týden
 • zvířata - 10 Euro/noc

Způsob stravování:

Plná penze: snídaně, obědy a večeře formou bufetu od 9.6. do 8.9. + nápoje u večeří: voda, domácí víno. Do 9.6. a od 8.9. jsou večeře o 3 chodech. Pobyt začíná obědem a končí snídaní.

K dispozici také pobyty s polopenzí.

Follonica

toskánkský venkov

Follonica je rušné přímořské letovisko střední Itálie, oblasti Toskánsko u Tyrhénského moře, v zálivu stejného jména naproti ostrovu Elba, který je při dobré viditelnosti na dohled. V zálivu jsou krásné pláže s bílým pískem a malé divoké zátoky, křišťálově čisté moře a hustá vegetace. Follonika je obklopena borovicovými lesy.

Památky ve Follonice

Přestože před půl stoletím přišla při přestavbě o část historického jádra, zůstalo dost pro romantické procházky křivolakými uličkami. Za zmínku stojí například kostel San Leopoldo, hrad Valli, jehož trosky stále vystupují severně od města na kopci s výhledem na moře, Pievaccia - pozůstatky velkého opevněného středověkého kláštera a Muzeum železa a litiny. Toto muzeum dokládá, že historie tohoto městečka je nerozlučně spjata s obráběním železa a litiny. Během velkovévodství Leopolda II se stala hlavním průmyslovým centrem, kde vznikly moderní ocelárny.

V nové moderní části slouží turistům mnoho zábavních podniků, kaváren, restaurací a obchodů. K zájezdům s historickou tématikou doporučujeme zvolit blízká města Massa Maritima, Grosetto nebo např. Campiglia Marittima. Písčité pláže, piniové háje a především příznivé klima odedávna slouží k léčbě astmatu. Dovolená je zde vhodná také pro rodiny s dětmi pro pozvolný vstup do moře a čistotu vody a pláží.

Průměrné venkovní měsíční teploty - Follonica

Měsíc Teplota min Teplota max Teplota moře
Leden 3 °C 12 °C 15 °C
Únor 3 °C 13 °C 14 °C
Březen 5 °C 15 °C 14 °C
Duben 7 °C 18 °C 16 °C
Květen 10 °C 22 °C 18 °C
Červen 14 °C 26 °C 21 °C
Červenec 17 °C 30 °C 23 °C
Srpen 17 °C 30 °C 25 °C
Září 15 °C 27 °C 24 °C
Říjen 11 °C 22 °C 21 °C
Listopad 7 °C 16 °C 18 °C
Prosinec 4 °C 13 °C 16 °C

Itálie

Itálie je pohostinná země plná geografických kontrastů, jež nám středoevropanům nabízí spoustu možností, jak příjemně a pestře prožít dovolenou. Itálie uspokojí opravdu každého návštěvníka. Pokud jste vyznavačem plážového odpočinku, prostorné a udržované písčité pláže či romantické zátoky Vás určitě nezklamou.

Milovník kultury, historie, architektury nebo umění najde jen velmi málo zemí, které by této kolébce evropské civilizace mohly konkurovat. Ženy, vyznavačky shoppingu, mohou využít příležitosti pobytu v této módní zemi a zakoupit krásný model šatů nebo pohodlné a úžasné boty.

Geografie Itálie

Reliéf Itálie a samotná pobřeží se při cestě ze severu na jih Itálie výrazně mění. Při vjezdu do Itálie nás uvítají impozantní Dolomity, které v roce 2009 získaly titul světového dědictví lidstva.

Horským vlkům a aktivním sportovcům Itálie v albu určitě nemůže chybět. Severní pobřeží Jadranu je rovinaté, chladnější a vše je velmi udržované a naprosto čisté. Pobřeží je zde písčité a charakteristické jsou dlouhé a široké pláže.

Směrem k Florencii se geografický povrch Itálie zvlňuje a samotným pohledem Vás zahřejí typicky oranžově zbarvené toskánské pahorky porostlé cypřišemi. Směrem k Římu se mění jak geografie, architektura, tak i podnebí Itálie. Tady začínáme cítit závan starověkého Říma a afrického klimatu. Od Říma směrem ke Kampánii je Itálie bohatá na zeleň a charakteristická jsou členitá pobřeží. Směrem na jih k Pulii nebo Kalábrii se reliéf stává hornatějším.

Počasí v Itálii

V rámci celé Itálie narazíte na rozdílné klimatické podmínky. Díky Alpám, které působí jako bariéra proti severním větrům, je počasí v Itálii velice příjemné.

Nejteplejší je samozřejmě jih Itálie, kde působí africké klima. Navštívit zde můžete Sicílii, Emilia Romagna nebo Kalábrii a Kampánii. V létě se v těchto oblastech můžete dočkat teplot až 45°C.

Ve střední Itálii se můžete v létě těšit na teploty kolem 25-30°C. I v této oblasti se projevuje subtropické středomořské podnebí.

Mírnější teploty můžete čekat na severu Itálie v oblasti Pádské nížiny. V této oblasti převládá vnitrozemský charakter podnebí.

Nejteplejším měsícem je v Itálii červenec a nejchladnější je měsíc leden.

Itálie - oblast plná intenzivních barev

Tisíce odstínů oranžové a červené vybarvují svítání a západ slunce. Odstíny bílé, šedé a žluté dominují skaliskům, útesům a písčitým plážím. Množství odstínů zelené, jež vykreslují venkovskou krajinu, louky, hory a bohaté lesy. Mimo letní sezónu tuto zeleň živí vydatné deště. Ostrovy Sicílie nebo Sardínie jsou v letních měsících sušší, zeleň je sežehnutá silným slunečním žárem a několik měsíců zde nespadne ani kapka. Romantické pláže a průzračná azurově modrá voda je zde určitě srovnatelná s Karibikem. Nechybí ani skvosty historických měst, jako jsou Benátky, jedinečný Řím, Florencie plná umění, Pisa, Neapol, Verona, Padova, Boloň, Janov a další.

Italská kuchyně

Pokud patříte k náročným gurmánům, ani Vás Itálie nezklame. Celosvětově proslulá italská kuchyně skutečně chutná téměř každému. Když nepřijdete na chuť typickým těstovinám, tak si vás určitě získá pravá italská pizza nebo právě připravené čerstvé dary moře.

A abychom nezapomněli na naše nejmenší návštěvníky, i ti budou v Itálii velmi spokojení a tudíž hodní, neboť pro ně najdete celou řadu společenského vyžití. Všude je mnoho aquaparků, zoologických zahrad nebo klouzaček a prolezaček přímo na čistém písku zlatavých pláží nebo u plážové promenády. A pokud ochutnají pravou italskou zmrzlinu, tak budou na výsost spokojeni a rodiče taky.

Itálie pro aktivní sportovce

V případě, že na dovolené neradi lenošíte, ale dáváte přednost aktivnímu sportu, téměř v každém přímořském letovisku najdete

 • tenisové kurty
 • volejbalová a golfová hřiště
 • motorové i nemotorové sporty na pláži.

Pokud jste pravými aktivními sportovci, pak nesmíte opomenout překrásné Dolomity. V zimě lákají dokonalými sněhovými podmínkami a udržovanými sjezdovkami. V létě si Vás získají překrásnými lesními stezkami nebo adrenalinovými jištěnými cestami - via ferrata. Ty ale doporučujeme jen zkušeným horalům.

Pro více informací, například důležitá telefonní čísla či celní předpisy, navštivte tyto stránky Ministerstva zahraničních věcí:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/cestovani/index.html


Dotaz k zájezdu

Pole označená * jsou povinná.

Jméno a příjmení: *
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz: *
 
  Informace o zpracování osobních údajů.
 
 

Nezávazná rezervace

Tato rezervace je pro vás nezávazná a slouží k prověření, zda je ubytování volné ve vámi požadovaném ubytovacím zařízení. Nyní prověříme volná místa a následně vás budeme informovat (do 24 hod. v pracovní dny).

Pole označená * jsou povinná.

Ceník zájezdu

Slevy uvedené v ceníku platí do: 31. 01. 2019

TermínOsoba 1./2. postel (Bilo apartmán)Osoba 3./4. postel (Bilo apartmán)Dítě 7-12,9 let 3./4. postel (Bilo apartmán)Osoba 1./2. postel (Trilo apartmán s klimatizací)Osoba 3./4./5./6. postel (Trilo apartmán s klimatizací)Dítě 7-12,9 let 3./4./5./6. postel (Trilo apartmán s klimatizací)Dítě 0-6,9 let 3./4./5./6. postel

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací