| Italia Travel

Dachstein West

  • Vzdálenost z Prahy: 380 km
  • Vzdálenost z Brna: 440 km
  • Vzdálenost z Ostravy: 600 km

Lyžařská oblast Dachstein West je největší lyžařské středisko Horního Rakouska, spolu s Dolním Rakouskem se jedná o jedinou spolkovou zemi, se kterou Česká republika přímo hraničí, vzdálená pouze 60 km od Salzburku. Nachází se zde 142 km sjezdových tratí, převážně středně náročných a méně náročných. Blízkost ledovce Dachstein zaručuje výborné a stabilní sněhové podmínky po celou zimní sezónu. Ideální pro běžkaře, oblast má 187 km neplacených běžkařských tratí.

Skimap Dachstein West web_700

Informace o středisku:

Z údolních středisek Gosau (767 m) a Russbach (813 m) vedou dvě sedačkové lanovky a jedna kabinka na mírné až středně prudké svahy ve výškách cca 1 600 m n. m. V pahorkatém terénu převládá střední (červená) obtížnost tratí s délkou okolo jednoho kilometru. Dlouhé sjezdy pak padají v lesních průsecích do údolí – hodně populární je červená trať se sportovnějšími úseky podél kabinky Zwieselalm, široká červená z Hornspitzu po sněhově trvanlivém, severozápadním svahu do Russbachu nebo na opačnou stranu do Gosau. 

Pro náročnější lyžaře jsou zde k dispozici dvě černé boulové tratě, a to z vrcholu Törleck, nebo sjezdařskou turistikou po celém areálu – z vrcholu Hornspitz nad Gosau a Russbachem se střídavě po obou stranách centrálního hřebene dostane až na Riedlkopf a přes nízký vrcholek Kopfberg do nejvzdálenějšího nástupního střediska Annaberg im Lammertal (778 m). Na Riedlkopf vede od Annabergu nová expresní 8místná kabinka.

Oblast je oblíbená pro rodinnou klientelu a nejmenší lyžaře – v Gosau a Russbachu je dětský park s atrakcemi a také několik vleků s vlastní cvičnou loukou. V dětském parku v Gosau mají děti vyhrazenou vlastní skicrossovou dráhu nebo meřený slalomový úsek. Dětský freestylový park s úsekem pro jízdu šusem, překážkami a slalomem je postaven u dolní stanice kabinky v Russbachu. Přímo v dolní stanici lanovky se nachází dětský klub Spatzennest (Vrabčí hnízdo), kde si mohou děti hrát i bez rodičů – zodpovědné vychovatelky se postarají o děti už od 1 roku. Otevřeno je denně v provozní době areálu a pro hosty ubytované v Russbachu je klub zdarma. Naopak středisko může být nedostačující pro náročné a zkušené lyžaře a snowbordisty.

Ve středisku jsou zdarma: skibusy (mezi středisky až do Salzburgu), parkoviště u lanovek a wifi na všech hlavních lanovkách.

Po lyžování můžete navštívit solné a termální lázně v blízkém městečku Bad Ischl, letním sídle císaře Františka Josefa

1 typ skipasu pro celou oblast Ski area Dachstein West - jedná se o rozšířený skipas, platí ve všech střediscích: Gosau / Russbach / Annaberg, od 1,5 denního skipasu platí i na sjezdovkách v partnerských ski areách Freesports Arena Krippenstein/Obertraun, Feuerkogel, St. Martin, Lungötz, Abtenau-Karkogel a Bad Dürnberg/Zinkenlifte

Gosau / Russbach / Annaberg: 

780 m – 2 100 m
40 vleků, 11 sedačkových lanovek, 9 kabinkových lanovek
142 km sjezdovek: 34 km modrých, 96 km červených, 12 km černých

45 km běžeckých tratí v Gosau 

Freesports Arena Krippenstein - přírodní oblast nazývaná rájem freeridu Rakouska nebo také meta všech zkušených snowboarderů i lyžařů freeriderů. Oblast není propojena přímým skibusem s hlavními středisky Dachstein West.

608 m – 2 100m
2 vleků, 1 sedačkových lanovek, 3 kabinkových lanovek
13 km sjezdovek: 4 km modrých, 6 km červených, 3 km černých
(30 km freeridových sjezdovek s nedotčeným prašanem)
Najdete zde snowboard park, trasy pro sněžnice, 14 km běžeckých tratí

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací