| Italia Travel

San Gimignano

Městečko San Gimignano se nachází v samotném srdci Toskánska. Jedná se o unikátní historické město. Městečku se přezdívá tzv. „středověký ManhattanꞋꞋ, které svými starými kamennými věžemi opravdu tuto newyorskou část připomíná. Jde snad o nejslavnější toskánskou vesnici, která si získala srdce mnoha turistů, jež ji navštívili. Město na Vás dýchá atmosférou starých uliček, kde si můžete představit život ve středověku - kolik lidí chodilo po ulicích a žilo své životy ve svých domech, zapomenout na dav, sednout si na schodech katedrály a podívat se na noční oblohu nad věží.

Už ve 4. století před naším letopočtem osídlili oblast Etruskové. Jejich osada se jmenovala Velathri, podle bohyně lesů, kterou uctívali. Jméno Silvia zase získalo místo s nadvládou Římanů. Svoje současné pojmenování dostalo až v šestém století. Vděčí za ně svému ochraniteli, Svatému Gemignanovi, biskupovi modenskému. Ten město uchránil před nájezdy barbarů.

San Gimignano je významné svými četnými středověkými památkami, díky kterým bylo v roce 1990 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO -  Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu, je mezinárodní vládní organizace při Organizaci spojených národů, založená v roce 1945 v Londýně. Posláním organizace je přispívat k vzájemnému porozumění a sbližování mezi národy na základě mezinárodního rozvíjení výchovné, vzdělávací, vědecké a ostatní kulturní činnosti.

Nejdominantnějšími památkami jsou již zmiňované vysoké rodové věže, kterých se do dnešní doby dochovalo pouhých 15 z původního počtu 75. Nacházejí se ve starých městských čtvrtích San Matteo a San Giovanni. Věže vznikly v roce 1150 a sloužily k obraně města a byly symbolem prestiže jednotlivých panovnických rodů. K dalším památkám města patří např. městská brána Porta San Giovanni z 13. století, nedaleko se mezi dalšími středověkými budovami tyčí odsvěcený kostel San Francesco. Dvě hlavní náměstí jsou spojeny středověkým obloukem, který je na konci Via San Giovanni. První náměstí (Piazza della Cisterna) je lemováno věžemi, středověkými budovami a řadou lákavých kaváren. Na druhém náměstí (Piazza del Duomo) stojí dvě památky: Collegiata v minulosti hlavní katedrála a obecní muzeum Museo Civico.

Další významnou památkou města je románsko-gotický kostel Sant´Agostino pocházející z 13. století s cyklem fresek a hrobkou patrona města, nebo zřícenina hradu Rocca se svými veřejnými zahradami. San Gimignano stojí za návštěvu nejen pro své památky, ale také kvůli úžasné umělecké galerii a krásnému výhledu toskánské krajiny.

Průměrné venkovní měsíční teploty - San Gimignano

Měsíc Teplota min Teplota max
Leden 1 °C 10 °C
Únor 3 °C 12 °C
Březen 5 °C 15 °C
Duben 8 °C 19 °C
Květen 11 °C 23 °C
Červen 15 °C 27 °C
Červenec 17 °C 31 °C
Srpen 17 °C 31 °C
Září 14 °C 27 °C
Říjen 10 °C 21 °C
Listopad 6 °C 15 °C
Prosinec 2 °C 10 °C

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací