| Italia Travel

Montesilvano

Abruzzo leží ve střední Itálii a spadá do oblasti nazývané také Palmová riviéra, která se rozprostírá podél jaderského pobřeží asi 100 km jižně od Ancony. Pobřeží zasahuje i do regionu Marche. Nejznámějším městem v oblasti je San Benedetto del Tronto s velkým množstvím oleandrů a palem, které lemují pobřežní promenádu, dodávají městečku tropický ráz a vytvářejí exotickou atmosféru. Neopomunetelné jsou především zdejší široké písečné pláže, čisté moře azurové barvy a řada kulturních a historických památek. Z Palmové riviéry je vidět i na nejvyšší italský vrchol Gran Sasso d´Italia. Můžete si vybrat pobyt v rušnějších letoviscích, jako je např. San Benedetto del Tronto, příp. menší Alba Adriatica nebo Tortoreto, tak i v klidnějších střediscích, jako je např. Villa Rosa di Martinsicuro nebo Cupra Marittima.

Montesilvano

Montesilvano je oblíbeným přímořským letoviskem u Jaderského moře, které spadá do oblasti Abruzzo, a leží přibližně 5 kilometrů severně od města Pescara. Z Montesilvano do Pescara vede krásná promenáda lemující mořské pobřeží, která vás bude lákat k večerním procházkám. Podél promenády a v centru městečka se nachází mnoho restaurací, obchůdků, pizzerií, kde můžete ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, pizzu či jiné italské speciality. Letovisko Montesilvano se dělí na 2 části historickou část Montesilvano Colle, která leží na pahorku a kde v centru můžete navštívit středověké budovy a moderní přímořská část Montesilvano Marino, kde se nacházejí nově postavené hotely. Milovníci sportu si v tomto středisku také zaručeně přijdou na své. Naleznete zde tenisové kurty, volejbalová a další sportovní hřiště nebo můžete provozovat vodní sporty např. windsurfing, plachtění či jízdu na vodních lyžích. Můžete odtud podnikat i výlety do hor.

Pláže, klima a památky

Pláže v této oblasti jsou udržované, široké, se zlatým jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Ideální pro děti a neplavce. Jsou zde jak veřejné, tak soukromé pláže, na kterých je i plážový servis, sprchy, půjčovny šlapadel, lodiček, dětská hřiště apod.

Moře tu bývá většinou klidné a voda průzračná. Díky jemnému písku může být u břehu mírně zakalená. Klima je tu mírné, příjemné a dny plné slunce od května do října.

Tipy na výlety

Acquapark Onda Blu v Tortoreto Lido – mnoho tobogánů, skluzavek, bazénů s umělými vlnami, minipark pro děti, lehátka, slunečníky, kavárny, bary a obchody. Orientační cena celodenního vstupného cca 13 Euro/osobu.

Ascoli Piceno – slavné římské městečko

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací