| Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Destinace » Itálie » Levanto - Cinque Terre


Levanto - Cinque Terre

Levanto je malé krásné město s písečnou pláží a historickým centrem, kde najdete různé obchody a restaurace. Toto populární přímořské letovisko je obklopeno zeleným údolím s borovými lesy, olivovými háji, vinicemi a malými středověkými vesnicemi.

Levanto není jen místem na koupání v moři, potápění, surfaření, ale také ideálním výchozím bodem pro jednodenní výlety vlakem nebo lodí na mnoho zajímavých míst podél riviéry, jako jsou: Portovenere, Lerici, Tellaro a Fiascherino ve směru La Spezia a Portofino, Santa Margherita, Camogli a Sestri Levante ve směru na Janov. Doporučujeme také navštívit krásnou vesnici Bonassola s nádhernou pláží, která se nachází jen pár kilometrů západně od Levanto.

 

Cinque Terre

Levanto je považováno za nejlepší vstupní bránu do Cinque Terre, protože je blíž a má více služeb a spojení (železniční, silniční).

Oblast Cinque Terre (Pět Zemí) je jednou z nejméně znečistěných míst v rámci celého Středomoří. Pět mil skalnatého pobřeží mezi dvěma útesy, kilometry a kilometry kamenných hradeb, pět malých městeček usazených na skalnatých výběžcích v miniaturních zátokách. Díky své poloze a historii si oblast Cinque Terre zachovala svůj původní charakter. Vinice, tak typické pro tuto oblast, spolu s hradbami, točitými stezkami a přímo pohádkovými plážemi s křišťálově čistou vodou vytvářejí jedinečnou scenérii.

Cinque Terre kromě moře nabízí i nádherné turistické stezky s dech beroucím výhledem, krásné kostely, kaple a starobylé hrady, výborné jídlo a vína prvotřídní kvality.

Oblast Cinque Terre je národním parkem UNESCO a chráněným územím od roku 1997. Je tvořena malebnými městečky Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore situovanými na strmých útesech na pobřeží Středozemního moře.

Mimořádná územní formace Cinque Terre je výsledkem působení skalních tlaků během několika tisíciletí. Vodní eroze zde vytvořila stovky zálivů a malých zátok.

Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore jsou obydlené již od dob dávno minulých. Částečně vděčí za svůj vzhled i trpělivé práci lidských rukou. Jejich charakteristickým rysem jsou terasovitá pole vybudovaná na pobřeží.

Monterosso

 

Zapomenutí, do kterého upadly během období Janovské republiky, znamenalo záchranu přírodních krás a zachování původního rázu krajiny. A ani dnes není jednoduché dostat se do této lokality autem - nejvhodnějším dopravním prostředkem je vlak.

Přístup je možný vlakem nebo autem. Především se doporučuje vlakové dopravní spojení. Je kvalitní a výhodné. Navíc, pokud cestujete autem, je poměrně velký problém najít volné parkovací místo, protože vjezd do městeček je povolen jen místním obyvatelům.

Vlak je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak cestovat do Cinque Terre, během turistické sezóny (duben-říjen), můžete také využít loď.

Pro milovníky cyklistiky je zde nová cyklostezka podél pláže s nádherným výhledem na moře, která spojuje Levanto s Framura.

Síť turistických tras spojuje Levanto s národním parkem Cinque Terre (Levanto - Monterosso 3 hodiny pěšky).

Mapa turistických tras

 

Vernazza


Corniglia

 

Manarola

 

Riomaggiore

Průměrné venkovní měsíční teploty - Levanto

Měsíc Teplota min Teplota max
Leden 3 °C 11 °C
Únor 4 °C 12 °C
Březen 6 °C 14 °C
Duben 8 °C 17 °C
Květen 12 °C 21 °C
Červen 15 °C 25 °C
Červenec 18 °C 29 °C
Srpen 18 °C 29 °C
Září 15 °C 25 °C
Říjen 11 °C 21 °C
Listopad 7 °C 15 °C
Prosinec 4 °C 12 °C

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací