| Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Destinace » Itálie » Kampánie - Agropoli


Kampánie - Agropoli

Předhůří, které bylo v 6. století za vlády Byzantinců pojmenováno Akropolis, v překladu označuje město postavené na vrcholku. Ještě dnes v historickém centru najdeme stopy po mnoha národech, které se zde za staletí vystřídaly a zanechaly svědectví své doby na spoustě historických památek.

Dnes je Agropoli tipickým italským městem s moderní výstavbou a turistickými středisky. To vše obklopené spoustou italských kaváren, barů, pizzerií a zábavných podniků, které lemují pěší promenádu v centru města. Moderní centrum je skloubené se starými úzkými uličkami, které nás dovedou do historického centra, odkud je překrásný výhled na turistický přístav. Na vršku města zůstal Aragonský hrad z 5. století, ve kterém se v letních měsících odehrávají hudební a divadelní představení a mládeží tolik vyhledávané diskotéky. Je odtud také nádherný výhled na moře. Letní dovolená tady bude jistě velkým zážitkem.

Kampánie

Kampánie s hlavním městem Neapolí je jednou z nejkrásnějších částí jihozápadní části Itálie a zároveň turisticky významné a vyhledávané pobřeží. Rozprostírá se přes rozmanité oblasti Itálie zahrnující pobřežní oblasti, stejně jako úrodné roviny přecházející do hornatého vnitrozemí. Krásné a romantické přírodní scenérie podél Tyrhénského moře jsou doplněny významnými historickými památkami například ve městech Paestum, Agropoli, Marina di Camerota a Palinuro.

Je to oblast neuvěřitelného bohatství přírodních krás, stejně jako umění a kultury, což zaručí že Vaše dovolená bude nezapomenutelným zážitkem. Součástí Kampánie je Národní park Cilento, který je zajímavý členitým pobřežím se skalnatými útesy, zátokami a písečnými plážemi. Letní dovolená bude příjemná od května až do října pro idelní klimatické podmínky. Pomineme-li fantastické moře a pláže, půvab historických měst, vyhlášenou kuchyni a jedinečnou atmosféru, najdete zde i vysoce kvalitní služby a ubytování všech kategorií.

Neapol

Neapol je hlavním městem italského regionu Kampánie, druhé nejlidnatější město celé Itálie a největší město jižní Itálie. Nachází se na půli cesty mezi sopkou Vesův a a samostatné vulkanické oblasti Campi Flegrei, v Neapolském zálivu na pobřeží Tyrhénského moře. Jeho jméno pochází z řeckého Neapolis znamenající  nové město. Neapol je město jedinečných krás, kde ještě i dnes můžete pocítit a pozorovat něco ze starověké a středověké podoby světa. Srdce Neapoli "historické město" bylo vyhlášeno za kulturní dědictví UNESCO. Je to živé a pulsující město, plné nádherných historických a uměleckých pokladů a v křivolakých uličkách můžete obdivovat tajemné kostely, katakomby a třeba i podzemní jeskyně. Má-li být Vaše dovolená obohacena o kulturní zážitek, stojí toto přístavní město jistě za návštěvu.

Palinuro

Každým rokem přibývá turistů se zájmem o potápění a podmořský život. Přenádherná barva moře a pestrý podmořský život dělají z Palinura ráj pro potápěče. Jistě zajímavé a dobrodružné jsou výlety do několika desítek jeskyní, které jsou dosažitelné pouze na loďkách. Z těch nejznámějších je to Modrá jeskyně, která fascinuje svou azurovou barvou.

Sorento

Poloostrov Sorrento se rozprostírá cca 50 km na jih od Neapole. Centrem této oblasti je stejnojmenné město, které je rodištěm italského básníka Torquata Tassa. Známé historické město se nachází na vysokém útesu na pobřeží Tyrhénského moře. Z vysokých útesů je kouzelný pohled nejen na moře, ale i Neapol, ostrov Capri  a Vesuv.

Amalfi

Typické italské městečko je cílem mnohých turistů a to jak pro svou ideální polohu, tak pro známý Dóm, nacházející se v centru města. Amalfi je především vyhlášené svým citrónovým likérem zvaným Limoncello.

VÝLETY

  • Archeolog. zóna a návštěva buvolí farmy dospělí cca 15 €, děti 2-12 let cca 12 €
  • Ostrov Capri dospělí cca 45 €, děti 2-12 let cca 40 €
  • Pompeje s Vesuvem dospělí cca 25 €, děti 2-12 let cca 25 €
  • Amalfi dospělí cca 25 €, děti 2-12 let cca 20 €
  • Reggia di Caserta (italské Versailles) dospělí cca 35 €, děti 2-12 let cca 30 €

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací