| Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Destinace » Itálie » Forte dei Marmi


Forte dei Marmi

Forte dei Marmi je přímořské letovisko, jež patří mezi nejpopulárnější a nejkrásnější na pobřeží Tyrhénského moře. Nachází se zde molo ze 16. století, odkud historické lodě odvážely Apuánské mramory. V italštině Forte dei Marmi znamená "Tvrz mramorů". Město tedy získalo své jméno pevnosti, která se tyčí uprostřed hlavního náměstí. Pevnost nechal postavit velkovévoda Petr Leopold, známý Leopold I., svatý římský císař od roku 1788. Tvrz byla postavena na obranu pobřeží od vnějších útoků. V 19. a na počátku 20. století se stala místem zásob mramoru, těženým v Alpi Apuane (jedná se o stejné pohoří odkud pochází slavný mramor Carrara), neboť odtud mramor přesouvali na molo pro lodní dopravu. Forte dei Marmi je vyhledávanou destinací podnikatelů, manažerů, politiků, filmových a sportovních hvězd. Forte dei Marmi nabízí svým hostům klid a pohodu: je to městečko přímo v borovicovém lese s krásnou písečnou pláží. Místo není nikdy příliš přeplněné a je ideální pro cykloturistiku a nakupování.

Zajímavosti
Symbolem se stal v centru města Fortino, velkovévodská tvrz, jež byla postavena na konci 18. století. Najdete ji v moderním městském prostředí, lemované alejí stromů a ulicemi, které dávají městu světskou a pohodovou atmosféru. Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2004. Zajímavé je také Muzeum satiry a karikatury, jeden z nejvýznamnějších muzeí svého druhu na světě. V přízemí se konají velké výstavy. Blízko pevnosti je náměstí Piazza Garibaldi z 18. století. V moři se nachází přístavní molo, 300 metrů od pobřeží, jež bylo používáno k přepravě velkých bloků mramoru, vyváženého do celého světa. Dnes slouží jako turistické destinace a dočasné kotviště místního trajektu, pořádající plavby k proslulému malebnému výletnímu místu Cinque Terre.

V okresním "Roma Imperiale", najdete vily navržené slavnými italskými architekty jako Giovanni Michelucci, Gio Ponti a Joseph Pagano. Mezi nimi je také Villa Agnelli, nyní hotel, s podchodem, který vede přímo do moře. Za zmínku stojí také nádherný kostel Sant'Ermete. Novější kostely svatého Františka z Assisi ve Vittoria Apuana a Santa Teresa ve Vaiano.

Průměrné venkovní měsíční teploty - Forte dei Marmi

Měsíc Teplota min Teplota max
Leden 3 °C 11 °C
Únor 4 °C 12 °C
Březen 6 °C 14 °C
Duben 8 °C 17 °C
Květen 12 °C 21 °C
Červen 15 °C 25 °C
Červenec 18 °C 29 °C
Srpen 18 °C 29 °C
Září 15 °C 25 °C
Říjen 11 °C 21 °C
Listopad 7 °C 15 °C
Prosinec 4 °C 12 °C

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací