Cupra Marittima | Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Destinace » Itálie » Cupra Marittima


Cupra Marittima

Abruzzo leží ve střední Itálii a spadá do oblasti nazývané také Palmová riviéra, která se rozprostírá podél jaderského pobřeží asi 100 km jižně od Ancony. Sousedí s regionem Marche, kde je nejznámějším městem v oblasti San Benedetto del Tronto s velkým množstvím oleandrů a palem, které lemují pobřežní promenádu, dodávají městečku tropický ráz a vytvářejí exotickou atmosféru. Klidné městečko Cupra Marittima leží severně od San Benedetto. Letoviska jsou si podobná právě exotickou vegetací, jenž v severní Itálii tolik není.  Neopomunetelné jsou především i zdejší široké písečné pláže, čisté moře azurové barvy a řada kulturních a historických památek.

Cupra Marittima

Menší malebné městečko má bohatou historii sahající před doby římského impéria, a tak si zde na své přijdou i milovníci historických památek. Malé historické centrum se nachází přímo v kopci nad hlavní pláží. Najdete zde mnoho typických restaurací, barů a kaváren. Nechybí ani možnost sportovního vyžití, půjčovny jízdních kol a skútrů, vodní sporty na pláži. Přesto letovisko nenabízí takové možnosti bohatého programu jako větší letoviska v okolí, jako je např. San Benedetto del Tronto, Martinsicuro nebo Tortoreto Lido. Doporučujeme milovníkům klidných a přírodních míst.

Pláže, klima a památky

Pláže v této oblasti jsou udržované, široké, se světlým jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Ideální pro děti a neplavce. Přes 30 km dlouhá pláž, začínající u Pedasa se táhne až po Tortoreto Lido. Jsou zde jak veřejné, tak soukromé pláže, na kterých je i plážový servis, sprchy, půjčovny šlapadel, lodiček, dětská hřiště apod.

Moře tu bývá většinou klidné a voda průzračná. Díky jemnému písku může být u břehu mírně zakalená. Klima je tu mírné, příjemné a dny plné slunce od května do října.

Tipy na výlety

Acquapark Onda Blu v Tortoreto Lido – mnoho tobogánů, skluzavek, bazénů s umělými vlnami, minipark pro děti, lehátka, slunečníky, kavárny, bary a obchody. Orientační cena celodenního vstupného cca 13 Euro/osobu.

Ascoli Piceno – slavné římské městečko

Průměrné venkovní měsíční teploty - Cupra Marittima

Měsíc Teplota min Teplota max
Leden 2 °C 11 °C
Únor 3 °C 12 °C
Březen 4 °C 14 °C
Duben 7 °C 18 °C
Květen 11 °C 22 °C
Červen 15 °C 26 °C
Červenec 17 °C 29 °C
Srpen 17 °C 29 °C
Září 14 °C 25 °C
Říjen 11 °C 21 °C
Listopad 6 °C 16 °C
Prosinec 3 °C 12 °C

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací