| Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Destinace » Itálie » Toskánsko - Calambrone


Toskánsko - Calambrone


Calambrone je přímořské letovisko střední Itálie na Tyrhénském pobřeží, mezi Tirrenií a Livornem, které omývá Ligurské moře. Ve středověku bylo identifikováno jako Porto Pisano, neboli velký mořský přístav republikyPisa. Dnes je to rozvíjející se  prázdninové středisko, jehož základní architekturu tvoří původní opuštěné letní prázdninové tábory, které prochází mohutnou renovací. Jeho pláže tvoří jemný písek a duny, vytvořené větrem a vlnami, díky nimž je toto letovisko ideální pro milovníky  windsurfingu.
Rezidence obklopují borovicové lesy, které navazují na přírodní park San Rossore. Calambrone je letovisko, kde letní dovolená bude příjeným odpočinkem a relaxací u moře. Ale i zde najdete pestrý život, zábavu, noční kluby a diskotéky.  Samozřejmě zde najdete i sportovní vyžití, například za zmínku stojí dvě golfová hřiště. Tento zájezd je ideální také pro rodiny s dětmi, pro příjemné pobřeží s pozvolným vstupem do moře.

TOSKÁNSKO

Je krajem historie, umění i přírodních krás. O původním etruském obyvatelstvu dodnes vypovídají etruské hradby a zbytky staveb. Oblast během středověku dlouho ovládalo město Pisa. Během staletí byli věčnými obchodními i mocenskými rivaly Florencie a Siena. Šlechtické paláce se v období městských států staly rájem pro mnohé významné renesanční umělce, jedním z největších mecenášů byl dvůr rodu Medici, kde pobýval například Galileo. Toskánsko je známé svou typicky kopcovitou krajinou, s mnoha malebnými a starobylými vesnicemi a městečky. Kraj je místy zalesněný. Hustě zalidněný sever je hlavní průmyslovou zónou, zbytek regionu má přírodní charakter s mnoha historickými a uměleckými skvosty.

Pobřeží Toskánska je součástí Tyrhenské riviéry, která zahrnuje rozsáhlou oblast západního italského pobřeží, od severně položeného Livorna po hluboký jih, kde pomyslnou hranici mezi Tyrhenským a Středozemním mořem tvoří překrásný ostrov Sicílie. Charakter pobřeží je proměnlivý, počínaje Grosettem, přes město Civitavecchia, Ostia, Neapolský a Salernský záliv až po dramatické skalnaté pobřeží Kalábrie.

toskánský venkov

Tipy na výlety

  • CECINA - Acquavillage v Marina di Cecina
  • FOLLONICA - Acquapark
  • CARRARA - slavná především pro svůj mramor
  • FLORENCIE - kolébka renesance, historické centrum města zapsáno na seznam UNESCO
  • PISA - proslavená hlavně díky své šikmé věži na náměstí Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků)
  • SIENA - historické kulturní město s výborně zachovalým středověkým centrem, jež je zapsáno na seznam UNESCO

MARINA DI BIBBONA

Letovisko v parkové úpravě uprostřed staletého piniového háje leží na tzv. Riviéře Etrusků, 10 km od města Marina di Cecina, kde se vždy v úterý pořádají turisty i místními obyvateli oblíbené trhy, rodiny s dětmi pak s oblibou navštívují zdejší aquapark. Město stojí pod malebným starobylým městečkem Bibbona s francouzskou pevností ze 17. století. Pláže jsou široké, písečné, s pozvolným vstupem do moře. Letovisko je velmi vhodné pro rodiny s malými dětmi.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací