| Italia Travel

Abano Terme

Lázeňské městečko Abano Terme se nachází v severní Itálii v malebném kraji Veneto (Benátsko). Vzdálenost od Brna je asi 750 km. Benátky, historické město na laguně, jsou vzdáleny asi 30 min. jízdy autem (doporučujeme jet vlakem, cesta trvá necelou hodinu), nejbližší mořská pláž na pobřeží Jadranského moře je Lido di Venezia nebo Lido di Jesolo, vzdálené asi 40 km. Pobyt v lázních je možno spojit s návštěvou dalších nedalekých měst s velmi bohatou historií, jako je Verona, Padova, Vicenza, Treviso.

Lázeňské městečko Abano Terme je díky bohatému nalezišti rašeliny a pramenů s termální vodou největším termálním střediskem Evropy.

Specializace:

bahenní terapie, zaměřené na léčbu nemocí pohybového ústrojí, jako je artróza, ostereoporóza nebo revmatická onemocnění, dále onemocnění srdce a krevního oběhu.

Lázeňská historie sahá až do dob římského impéria, kdy se tady bohatí Římané přijížděli léčit. V dnešní době navštěvuje toto středisko klientela celého světa bez ohledu na věk. Jedná se o klidné elegantní městečko, jež poskytuje velmi kvalitní služby a širokou nabídku wellness aktivit.

Léčivé přírodní zdroje:

Velké zásobiště termální vody vyvěrající z hloubky až 3 km, jež se podzemní cestou obohacuje o velké množství minerálních látek (sůl, brom, jód). Voda vyvěrá na zemský povrch v teplotě cca 87 C°, ochlazuje se na teplotu 30C° až 35° a poté je distribuována do všech hotelů a veřejných bazénů. Místní léčivé bahno je originální kombinací rašeliny, termální vody a mikroorganismů s vysokými léčebnými a antistresovými účinky.

Léčebné metody:

Nejmodernější procedury, které jsou poskytovány pod důsledným dohledem lékařů a profesionálního týmu fyzioterapeutů, jež využívají místní léčivé zdroje v různých kombinacích, od bahenních zábalů, přes komplexní masáže k inhalacím. V posledních letech mají velký ohlas  i uvolňující a relaxační wellness terapie.

Nejbližší letiště: Treviso nebo Benátky, asi 60 km.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací