| Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Destinace » Chorvatsko » Poloostrov Pelješac, Trpanj


Poloostrov Pelješac, Trpanj

Poloostrov Pelješac je druhý největší chorvatský poloostrov, za Neretvanským a Malostonským průlivem. Pelješacký a Mljetský průliv s unikátním Národním parkem jej dělí od ostrovů  Korčula a Mljet. 65 km dlouhý Pelješac, s vápencovými hřebeny, je producentem značkových vín Dingač a Postup. Ostrov býval známý výskytem hadů, dnes zde žije fretce podobný živočich, zvaný Promyka Mungo, jež po staletí reguluje stav jedovatých plazů. Pelješac je jediným místem v Evropě, kde volně žijí šakali. Na pobřeží se pěstují mandarinky, mandloně a olivovníky, výnosný je rybolov a pěstování ústřic. Ve městě Ston se kromě památné pevnosti nalézají i saliny, Orebič je atraktivní krásnými plážemi a nedotčenou přírodou. Destinace vhodná pro milovníky klidných a přírodních míst.

Trpanj

Ostrovní městečko Trpanj s dominantou kostela sv. Rocca je producentem jakostních vín. Mírné klima široce rozevřené zátoky, s písčitými a oblázkovými plážemi,  zajišťuje klidný odpočinek i  aktivní dovolenou, doporučujeme i rodinám s dětmi. Mimo městské pláže je v okolí mnoho pláží v romantických zátokách, s piniemi a mediteránskou flórou. Oblast je jachtařským rájem a přitahuje zastánce přírodní rekreace. K dispozici restaurace, kavárny, obchody i sportoviště. Do města pravidelně přijíždí trajektový spoj z pevninské stanice Ploče.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací