| Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Destinace » Chorvatsko » Poloostrov Pelješac, Orebič


Poloostrov Pelješac, Orebič

Poloostrov Pelješac je druhý největší chorvatský poloostrov, za Neretvanským a Malostonským průlivem. Pelješacký a Mljetský průliv s unikátním Národním parkem jej dělí od ostrovů  Korčula a Mljet. 65 km dlouhý Pelješac, s vápencovými hřebeny, je producentem značkových vín Dingač a Postup. Ostrov býval známý výskytem hadů, dnes zde žije fretce podobný živočich, zvaný Promyka Mungo, jež po staletí reguluje stav jedovatých plazů. Pelješac je jediným místem v Evropě, kde volně žijí šakali. Na pobřeží se pěstují mandarinky, mandloně a olivovníky, výnosný je rybolov a pěstování ústřic. Ve městě Ston se kromě památné pevnosti nalézají i saliny, Orebič je atraktivní krásnými plážemi a nedotčenou přírodou. Destinace vhodná pro milovníky klidných a přírodních míst.

Orebič

Orebič je nejznámějším letoviskem poloostrova, s vyhlášenou písčitou a oblázkovou pláží Trstenica. Nejlepší pláže  se nacházejí na jihozápadě poloostrova. Před vynálezem parních motorů byl  Orebič střediskem mořeplavby a sídlem rejdařů, odtud pochází dnešní název pobřeží, tzv. Kapitánská riviéra. Město oplývá církevními i architektonickými památkami od dob starokřesťanství, přes antiku až k renesanci a k baroku, má ideální podmínky pro jachting, potápění i windsurfing. K zábavě a občerstvení slouží restaurace, vinárny, diskokluby. V červenci se zde pořádají lidové slavnosti, hostují divadla, hudební formace, zajímavé je  muzeum mořeplavby. Z překrásné pláže okouzlují výhledy na ostrovy i otevřené moře, K výletům láká ostrov Korčula a Národní Park Mljet.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací