| Italia Travel

Ostrov Korčula

Centrální ostrov Korčula se táhne souběžně s nedalekou pevninou  západovýchodním směrem. Je 46,8 km dlouhý, jeho průměrná šířka je 5,3 až 7,8 km, rozkládá se na ploše 270 km, a je šestý největší jadranský ostrov. Ostrov je dobře členitý, s řadou zálivů a zátok. Jeho severní pobřeží je poměrně nízké, snadno přístupné a má několik přírodních, před jižním a východním větrem dobře chráněných přístavů: Korčula, Banja, Račišće, Vrbovica, Babina, Prigradica.

Osídlení ostrova

V 6. století před Kristem ostrov obydleli Řekové, nejprve ve Vele Luce, a nazvali ostrov Corcyra Melaina (crna). O něco později na druhém konci ostrova, v oblasti dnešní Lumbardy, přišli Řekové z ostrova Visu (Isse) a založili významnou osadu. V 1. stol. po Kristu ostrov stejně jako celou Dalmácii dobyli Římané a nazvali ji Ilirika. V 7. století k pobřeží Jadranu pronikají Slované - Chorvaté a brzy zakládají vlastní stát, který je nejprve knížectvím, a od roku 925 korunovací prvního krále Tomislava se stává královstvím.

Osídlování začalo v pravěku, Řekové ostrov pojmenovali Korkyra Melaina – Černá Korčula. O moc zde bojovali chorvatští králové s benátskými vládci. Janované zde zajali světoznámého cestovatele Marca Pola. Ostrov, s hlavním historickým městem Korčula, je vyhledávaná letní dovolená turistů, díky své překrásné přírodě, cenných historických památek, útesů, střídajícími se s písečnými plážemi. Překrásná příroda, nádherné pláže, hotely s kvalitními službami a apartmány,  jsou zárukou příjemné dovolené, za příznivé ceny.

Pobřeží Korčuly

Jižní pobřeží je členitější, ale někde dokonce strmé. Místy jsou zde skály vysoké až 30 m nad mořem, je tu dost kotvišť a zátok chráněných před severním větrem. Jeho severní pobřeží je poměrně nízké a snadno přístupné s několika přírodními přístavy chráněnými před větry jugo Korčula je jedním z nejzajímavějších a historicky nejcennějších ostrovů Jadranu. Na ostrov se zpravidla jezdí trajektem z Orebice. Povrch pokrývají cypřiše, duby a borovice halepská. Hornatý ostrovní profil v délce 47 km dosahuje výše 560 m.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací