| Italia Travel

Ostrov Brač

Ostrov Brač je největší ze Středodalmatských ostrovů a třetí největší na Jadranu, dělí od pevniny Bračský a Splitský průliv. Stejně jako sousední Hvar má vysoký počet hodin slunečního svitu. Pláže jsou pískové a oblázkové, pláž Zlatni rat se řadí mezi 10 nejkrásnějších  světových pláží. Správním střediskem je Supetar, typem na výlet je skalní klášter Blaca, Dračí jeskyně či opevněné sídliště – gradiny. Brač má ze Supetaru trajektová spojení se Splitem, Hvarem a Makarskou. Bílý bračský kámen se stal stavebním materiálem Bílého Domu ve Washingtonu. Všechna města ostrova se pyšní bělostnými sochami, kostely, navigacemi a náměstími, které při místním slunečném počasí dává místu neopakovatelnou atmosféru.

Supetar

Největší město na Brači leží na severu ostrova. V římských dobách stálo na malém ostrůvku, později se rozšířilo na pevninu Brače. Supetar obklopuje zeleň a krásné pláže. K dispozici je potápěčské centrum, windsurfová škola, tenisové středisko, plážový volejbal, minigolf, bowling i noční kluby. Konají se zde regaty jachet a plachetnic, tenisový turnaj žen, v červnu a srpnu  lidové veselice a poutě. Pláže jsou písečné a oblázkové, s pozvolným vstupem, pobřeží lemují borové háje, velmi oblíbené jsou pláže v zátokách Vlačica a Vela Luka. Letní dovolená v tomto letovisku je určena pro náročnější klientelu.

Bol

Světoznámé letovisko, se známou pláží Zlatni Rat, měnící tvar podle mořského proudění, má impozantní polohu pod Vidovou horou, cca 15 km oblázkových a písečných pláží a výhled na moře. Město se řadí mezi prestižní letoviska s vysokým standardem ubytování i služeb, ve vyšší cenové relaci, kterou vyváží překrásné prostředí, skvělé koupání, mnoho prvotřídných restaurací. A kvalitní služby. Na pobřežní promenádě stojí výstavní hotely s lázeňskými službami, vyhledávanými především západní klientelou.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací