| Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Destinace » Chorvatsko » Omišská riviéra


Omišská riviéra

Území od Rogoznice po Ploče, včetně ostrovů, je jednou z nejkrásnějších lokalit východního Jadranu. K jedinečnosti přispívá členitost pobřeží, kvalita pláží, ostrovní scenerie, horská hradba, historické a architektonické unikáty a mediteránská flóra. Památky v Trogiru a Splitu jsou zapsány na listině světového kulturního dědictví UNESCO. Oblast je ekologicky čistá. Písčité a oblázkové pláže s piniovými háji se vinou v  kilometrových pásech podél prohřátého moře. Charakteristická je atmosféra místa, daná šarmem, filosofií a vlídností obyvatel. Známý je tradiční turnaj Sinjská Alka, sjezd řeky Cetiny na raftech, koňské výlety do předhůří Dinárských hor, sestup do krápníkové jeskyně Vranjača, výlet do unikátní krasové oblasti Modrého a Červeného jezera.

Omišská riviéra

Impozantní letovisko mezi Splitem a Podporou, téměř naproti Brači, leží při ústí hlubokého kaňonu v pohoří Mosor, s dravou řekou Cetinou, s možností raftingu. Ve středověku byl Omiš sídlem neretvanských pirátů, později benátskou državou. Omiš a okolní letoviska, s dramatickým pozadím mosorských vrcholů, skýtají možnost odpočinku a zábavy na písečných, skalnatých i oblázkových plážích, s teplým mořem a stálým klimatem. Okolní letoviska mají středodalmatský charakter, na pozadí impozantního horského masívu leží u písčitých a oblázkových pláží. Terén je členitý, se zátokami a skalami, střediska spojuje rychlostní silnice vedoucí do Dubrovníku.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací