| Italia Travel

Malinska

Městečko Malinska se nachází na severozápadě chorvatského ostrova Krk a společně s dalšími devatenácti vesničkami patří do oblasti zvané Dubašnica. Tato oblast má nepřeberné množství menších i větších zátok a díky své geografické poloze je oblast chráněna před studenými větry. Počet slunečních dnů je zde 260.

Malinska je zemědělská a rybářská vesnička a může se pyšnit bujnou vegetací (borové lesíky, zahrady a sady). Od města Krk leží přibližně 13 km. Letovisko má z části pláže s drobnými kamínky a také betonová plata na opalování s upravenými vstupy do vody. Modrou vlajkou za kvalitu pláže byla oceněna pláž Rupa. Dalšími plážemi jsou Draga (vhodná pro děti) a Porat.

V Malinske je velmi široké vyžití. Můžete si pronajmout kola nebo vodní skútry, potápět se, zkusit sportovní rybolov, jízdu na koni nebo jachting, zahrát si kuželky, minigolf nebo tenis. První srpnovou neděli se zde koná festival lidových písní a tanců z ostrova Krk, 23. července je zde lidová slavnost k svátku sv. Apolináře (patron Malinske) - tzv. fešta. Pro mladé je zde spoustu barů a diskoték. Ostrov Krk je protkán spoustou cyklostezek, proto je velmi výhodně si vzít kolo nebo si jej zde pronajmout. Můžete se také vydat po pobřežní promenádě "Rajská cesta" z Malinske do Njivic, tato cesta je také vhodná pro cyklisty.

Mezi nejvýznamnější památky patří Františkánský klášter v části Porat.


nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací