| Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Destinace » Chorvatsko » Makarská riviéra


Makarská riviéra

Území od Rogoznice po Ploče, včetně ostrovů, je jednou z nejkrásnějších lokalit východního Jadranu. K jedinečnosti přispívá členitost pobřeží, kvalita pláží, ostrovní scenerie, horská hradba, historické a architektonické unikáty a mediteránská flóra. Památky v Trogiru a Splitu jsou zapsány na listině světového kulturního dědictví UNESCO. Oblast je ekologicky čistá. Písčité a oblázkové pláže s piniovými háji se vinou v  kilometrových pásech podél prohřátého moře. Charakteristická je atmosféra místa, daná šarmem, filosofií a vlídností obyvatel. Známý je tradiční turnaj Sinjská Alka, sjezd řeky Cetiny na raftech, koňské výlety do předhůří Dinárských hor, sestup do krápníkové jeskyně Vranjača, výlet do unikátní krasové oblasti Modrého a Červeného jezera.

Makarská

Malebné a největší centrum Makarské Riviéry je proslulé písčitými plážemi,  restauracemi, obchody i dalšími atributy rušného turistického letoviska. Městečko leží v dlouhém zálivu na úpatí Biokova, 70 km jižně od Splitu. Jeho původ sahá do 3. - 2. tisíciletí př. n. l.  Za své jméno vděčí dobám římské nadvlády, původně tzv.  Muccurum. Mimo historických památek zaujme   známé malakologické muzeum (sbírky měkkýšů, vodních živočichů a fosilií ze světa i z oblasti Jadranu) v prostorách františkánského kláštera.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací