| Italia Travel

Istrie Pula

Největší město chorvatské Istrie nabízí rozmanité kulturní atrakce. 3 tisíce let staré dějiny metropole, původně ilyrského města, jsou spojovány s pověstí o Argonautech, s pozdějším vlivem římské moci a s obdobím benátské nadvlády. Pula je velmi bohatá na antické památky. Při procházce Puly narazíte na pamětihodnosti z římské architektury: Vítězný oblouk v Sergi z 1. století př. n. l, Herculovu bránu, Augustův chrám, Arénu a malé římské divadlo v centru města.
Velkou turistickou atrakcí je určitě 190 km členité pobřeží, křišťálově průzračné moře, oblázkové pláže a skvělé klima. Moře na jihu Istrie je v průměru o 2°C teplejší než na severu. Letní dovolená v této části chorvatské Istrie skýtá všestranné možnosti k rekreaci, např. horolezecké terény, pestrou škálu sportovních možností a sportovišť, kulturní a společenské události, např. představení v Pulské Aréně aj. Nejatraktivnější lokality jsou v oblasti výběžků Verudely a oblasti Zlatne Stijene. Bělostné pobřeží kolem hotelů, apartmánů  a mobilhomů, které je omýváno azurovým mořem a obklopeno zelení, dýchá romantikou.
Chorvatsko - Pula je ideální letní dovolená pro všechny generace, především rodiny s dětmi. Pro ty z Vás, kteří naopak hledají soukromí, tak jsou zde i skryté, nedotčené pláže.

Pula - Pješčana Uvala

Písek, bílá skaliska, zátoky, promenáda s obchody a restauracemi, na okraji Puly v rezidenční čtvrti – to jsou atributy kvalitní příměstské rekreace s výbornými možnostmi ke koupání v čistém moři a na hrubě písečné a oblázkové pláži této široce rozevřené zátoky, s výhledem na širé moře a výběžek Punta Verudela.  Apartmánové a hotelové ubytování s možností aktivní rekreace, poznání, zábavy a odpočinku doplňuje několik prestižních chorvatských restaurantů s evropským věhlasem.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací