| Italia Travel

Istrie Poreč

Materada

Poreč je město ležící v srdci západního pobřeží Istrie. Město kultury, cestovního ruchu, sportu a zábavy, byla uznána a jež jsou zadávány pro krásu svých veřejných prostorů a její čistoty mnohokrát.
Sláva  této perly západní Istrie počala ve 2. stol př.n.l., v dobách římské kolonizace, pokračuje byzantským obdobím a Benátskou republikou a trvá dodnes. Největší chloubou města je Eufrasiova basilika, zahrnutá do fondu UNESCO. Jeho atraktivní poloha umožňuje hostům Poreče navštívit další významné lokality v její blízkosti: Národní park Brijuni, Baredinské jeskyně, římskou Arénu v Pule, Pazinskou propast a Limský Fjord.

Dovolená na Istrii

Letní dovolená v v této části chorvatské Istrie splňuje všechny podmínky špičkového turistického letoviska - od kvalitních městských pláží, přes luxusní ubytovací kapacity a služby na vysoké evropské úrovni, po čistotu moře. Pláže jsou oblázkové, kamínkové, s přírodními i betonovými platy. V okolí Poreče vznikla satelitní letoviska. Téměř každý hotel má letní terasu a horké letní noci v Poreči jsou obohaceny o mnoho restaurací, diskoték, nočních klubů, barů a kasin.
Pro porečskou riviéru je typické členité pobřeží se zátokami a ostrůvky, s ideálními podmínkami pro romantickou i aktivní dovolenou.
Poreč nabízí svým hostům rozmanité možnosti v oblasti sportu -  tenis, plážový volejbal, fotbal, jízda na koni, cykloturistika a mnoho dalších. Poreč je také vyhledávána světovými i rekreačními sportovci jako místo tréninkové přípravy a výcviku.

Nejznámějšími centry jsou Zelená a Modrá Laguna s hotelovými kapacitami, Bílá Laguna s rekreačním kempovým komplexem i centrální oblast  Poreče, např. čtvrť Špadiči.

Zelená laguna

V Zelené Laguně jsou vhodné podmínky pro rodiny s dětmi na písečných plážích. Možnosti rekreace a odpočinku u moře zpestřují tenisové kurty, hřiště, sportoviště, in-line dráha a  centrální sportovní hala. K zábavě slouží nejen známé kasino v hotelu Parentium, ale především množství restaurací, kaváren a barů s hudbou a programem, také cukrárny, grillbary, stánky a prodejny.

Špadiči

Městská část Špadiči leží blízko moře. Parková úprava, dostatek zeleně, mnoho příjemných restaurací a upravené veřejné pláže skýtají ty nejlepší možnosti k odpočinku, relaxaci a zábavě.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací