| Italia Travel

Biograd na moru

Oblast mezi Zadarem a Splitem má menší letoviska, jsou populární vodními sporty, kvalitou služeb i pláží a přírodní krásou. Mezi rušnější letoviska se řadí Biograd na Moru, Vodice a Primošten. Žádná jiná oblast se nemůže pochlubit jedinečným přírodním fenoménem čtyř národních parků. Národní parky Plitvická jezera, Paklenica, Kornati, a Krka mají mezinárodní věhlas. Severní Dalmácie je bohatá na historické památky, např. Zadar s románskými památkami, Šibenik (UNESCO) nebo Nin s nejmenší katedrálou světa. Oblast má největší jachtařské přístavy a je  dobře dostupná z ČR po magistrále Dalmatina ze Záhřebu do Splitu.

Biograd na Moru

Biograd na Moru je populární přímořské letovisko s bohatou historií nacházející se přibližně 28 km pod Zadarem. První zmínky již v 10. století, v 11. století bylo sídlem chorvatských králů a biskupů. Dnes má město dlouhou turistickou tradici. Pyšní se starobylým jádrem s křivolakými úzkými uličkami, přístavem a pobřežní promenádou ideálními pro večerní procházky.

Pobřeží letoviska

Centrum města Biograd leží na malém poloostrůvku obklopeným přístavy a dlouhou promenádou podél moře. Ze břehů Biogradu se otevírá překrásný pohled na Pašmanský průliv a okolní ostrovy, ty chrání město i celou riviéru před silným větrem. Přímo před městem jsou ostrůvky Planac a Sv. Katarina s majákem a v pozadí se rozpíná ostrov Pašman, kam denně skoro každou hodinu vyplouvá z města Biograd trajekt do vesničky Tkon.

Ubytování a zábava v letovisku

Biograd nabízí kvalitní ubytování, hotely, penziony, zalesněnou část s kempy s vyhlášenými písečnými a oblázkovými plážemi Soline, Dražila, Bošana a Slanica. Dále je zde možnost navštívit mnoho barů, restaurací a rekreačních zařízení, které nabízí komplexní služby, včetně sportovních terénů, tenisové kurty, zábavní podniky, půjčovny aut, motocyklů, kol.
Biograd je držitelem modré zástavy za čistotu vody, za udržování hezkého vzhledu města a bohatou zeleň získal prestižní evropské ocenění v roce 2007 Stříbrný květ Evropy za upravenost místa.

O zajímavé zážitky z dovolené se stará i místní turistické sdružení, které každoročně připravuje pestrý program, který zahrnuje řadu vystoupení pěveckých, taneční a kulturních spolků, populárních zpěváků nebo národní přehlídky domácích výrobků včetně ochutnávky.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací