Palmová riviéra s koupáním | Italia Travel


Palmová riviéra s koupáním

Palmová riviéra s koupánímPalmová riviéra s koupánímPalmová riviéra s koupánímPalmová riviéra s koupánímPalmová riviéra s koupáním
Stravování: Polopenze
Doprava: Autobusem
Zvětšit mapu Mapa zobrazuje zájezdy v okruhu nejbližších 5 km od místa tohoto zájezdu

Ubytování

Program zájezdu

1. den:

V odpoledních hodinách vyjedeme z Brna (další nástupní místa viz str. 5, trasy Uherské Hradište 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Blansko 200 Kč, Boskovice 300 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč, Praha 400 Kč). Noční přejezd do Itálie.

2. den

V dopoledních hodinách přijedeme do hlavního města Palmové riviéry San Benedetto del Tronto, kde se ubytujeme. Volno, možnost koupání a poznávání letoviska, nocleh.

3. den:

Dopoledne věnujeme koupání a relaxaci u moře. V odpoledních hodinách se vydáme do města úsměvu, středověké Offidy. Tato historická perla, ke které se dostaneme klikatou silnicí s nádhernými pohledy na místní kamennou architekturu, je chráněná starou hradní zdí z 12. stol. Tyčí se na skále a skrývá klenoty obrovské umělecké, kulturní i architektonické hodnoty. Při procházce středověkým centrem uvidíme kostel della Collegiata, v jehož kryptě je jeskyně z Lourdes, nebo kostel Sv. Agostina s kaplí eucharistického zázraku. Prohlédneme si rodinnou farmu v Castel di Lama, kde na nás bude čekat degustace sýrů, salámů a místních specialit. Uvidíme také ruční výrobu místního sýra “cacciotta” a dozvíme se postup vzniku jednotlivých produktů, které si na závěr budete moci i zakoupit. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

4. den:

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře.

5. den:

Po snídani se vydáme na celodenní výlet do pohoří Gran Sasso, které patří mezi největší národní parky v Evropě a zabírá plochu neuvěřitelných 1.413 km2. K pláni Campo Imperatore, která je součástí masívu Gran Sasso, se vztahuje jedna z nejdobrodružnějších válečných operací 2. sv. války – v horském hotelu na okraji pláně byl v červenci 1943 uvězněn Benito Musollini. Projdeme se zde a poté odjedeme do údolí, kde se nachází masny, kde si místní lidé kupují čerstvé maso a sami si jej tady také grilují. Večer se vrátíme na ubytování.

6. den:

Dopoledne věnujeme relaxaci na plážích a odpoledne navštívíme travertinové město Ascoli Piceno, které je hlavním městem středoitalské provincie Marche. Městu se přezdívá „město věží“ – ve středověku se zde nacházelo až 200 věží, do současnosti se jich však podařilo dochovat jen padesát. Ve středu města se rozprostírá nádherné náměstí Piazza del Popolo, o kterém se říká, že je nejkrásnější v celém kraji. Vyjedeme do miniaturní vesničky vybudované ve středověkém hradu Castel Trosino nad Ascoli. Na zpáteční cestě se zastavíme v lisovně oliv, kde pro nás bude připravena bohatá degustace.

7. den:

Po snídani se vydáme na celodenní výlet do regionu Abruzzo. Naší první zastávkou bude Campli se svatými schody, po jejichž vystoupení po kolenou jsou prý odpuštěny všechny hříchy. Fakultativně mohou zájemci zažít opravdu nevšední zážitek – spolu se speciálně vycvičenými psy budou v soukromém lesíku hledat lanýže, které následně i ochutnají v podobě aperitivu, příp. oběda. Civitella del Tronto je největší evropskou bourbonskou pevností a jedním z největších vojenských děl, které bylo na území Itálie postaveno. K pevnosti přiléhá osada s kostely, benediktýnský klášter, svatyně Svaté Marie z Lumi a mnohé renesanční paláce. Večer se vrátíme na ubytování.

8. den:

Po snídani se vypravíme do půvabného městečka Grottamare Alta, kde se v románsko-gotickém kostele San Martino nachází fresky z přelomu 12. a 13. stol. Projdeme se historickým centrem s kostelem Santa Lucia a od hradu Castello di Grottammare se nám otevře impozantní výhled do okolí. Přejedeme do San Benedetta del Tronta, kde si budeme moci nakoupit na místních trzích. Odpoledne věnujeme koupání a relaxaci u moře. Večer se vrátíme na ubytování.

9. den:

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře, ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

10. den:

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

  • ubytování na příslušný počet nocí (dle ceníku) s polopenzí
  • zástupce CK na telefonu
  • autobusová doprava
  • delegát
  • degustace - dle programu

Povinné příplatky:

  • pobytová taxa - cca 1,50 €/os./den

Fakultativní příplatky:

  • jednolůžkový pokoj - 2.990 Kč

Způsob stravování:

Polopenze - snídaně formou bufetu a večeře (případně obědy, záleží dle programu) servírované.

Kombinace: Snídaně + večeře/snídaně + oběd – dle programu

Itálie

Itálie je pohostinná země plná geografických kontrastů, jež nám středoevropanům nabízí spoustu možností, jak příjemně a pestře prožít dovolenou. Itálie uspokojí opravdu každého návštěvníka. Pokud jste vyznavačem plážového odpočinku, prostorné a udržované písčité pláže či romantické zátoky Vás určitě nezklamou.

Milovník kultury, historie, architektury nebo umění najde jen velmi málo zemí, které by této kolébce evropské civilizace mohly konkurovat. Ženy, vyznavačky shoppingu, mohou využít příležitosti pobytu v této módní zemi a zakoupit krásný model šatů nebo pohodlné a úžasné boty.

Geografie Itálie

Reliéf Itálie a samotná pobřeží se při cestě ze severu na jih Itálie výrazně mění. Při vjezdu do Itálie nás uvítají impozantní Dolomity, které v roce 2009 získaly titul světového dědictví lidstva.

Horským vlkům a aktivním sportovcům Itálie v albu určitě nemůže chybět. Severní pobřeží Jadranu je rovinaté, chladnější a vše je velmi udržované a naprosto čisté. Pobřeží je zde písčité a charakteristické jsou dlouhé a široké pláže.

Směrem k Florencii se geografický povrch Itálie zvlňuje a samotným pohledem Vás zahřejí typicky oranžově zbarvené toskánské pahorky porostlé cypřišemi. Směrem k Římu se mění jak geografie, architektura, tak i podnebí Itálie. Tady začínáme cítit závan starověkého Říma a afrického klimatu. Od Říma směrem ke Kampánii je Itálie bohatá na zeleň a charakteristická jsou členitá pobřeží. Směrem na jih k Pulii nebo Kalábrii se reliéf stává hornatějším.

Počasí v Itálii

V rámci celé Itálie narazíte na rozdílné klimatické podmínky. Díky Alpám, které působí jako bariéra proti severním větrům, je počasí v Itálii velice příjemné.

Nejteplejší je samozřejmě jih Itálie, kde působí africké klima. Navštívit zde můžete Sicílii, Emilia Romagna nebo Kalábrii a Kampánii. V létě se v těchto oblastech můžete dočkat teplot až 45°C.

Ve střední Itálii se můžete v létě těšit na teploty kolem 25-30°C. I v této oblasti se projevuje subtropické středomořské podnebí.

Mírnější teploty můžete čekat na severu Itálie v oblasti Pádské nížiny. V této oblasti převládá vnitrozemský charakter podnebí.

Nejteplejším měsícem je v Itálii červenec a nejchladnější je měsíc leden.

Itálie - oblast plná intenzivních barev

Tisíce odstínů oranžové a červené vybarvují svítání a západ slunce. Odstíny bílé, šedé a žluté dominují skaliskům, útesům a písčitým plážím. Množství odstínů zelené, jež vykreslují venkovskou krajinu, louky, hory a bohaté lesy. Mimo letní sezónu tuto zeleň živí vydatné deště. Ostrovy Sicílie nebo Sardínie jsou v letních měsících sušší, zeleň je sežehnutá silným slunečním žárem a několik měsíců zde nespadne ani kapka. Romantické pláže a průzračná azurově modrá voda je zde určitě srovnatelná s Karibikem. Nechybí ani skvosty historických měst, jako jsou Benátky, jedinečný Řím, Florencie plná umění, Pisa, Neapol, Verona, Padova, Boloň, Janov a další.

Italská kuchyně

Pokud patříte k náročným gurmánům, ani Vás Itálie nezklame. Celosvětově proslulá italská kuchyně skutečně chutná téměř každému. Když nepřijdete na chuť typickým těstovinám, tak si vás určitě získá pravá italská pizza nebo právě připravené čerstvé dary moře.

A abychom nezapomněli na naše nejmenší návštěvníky, i ti budou v Itálii velmi spokojení a tudíž hodní, neboť pro ně najdete celou řadu společenského vyžití. Všude je mnoho aquaparků, zoologických zahrad nebo klouzaček a prolezaček přímo na čistém písku zlatavých pláží nebo u plážové promenády. A pokud ochutnají pravou italskou zmrzlinu, tak budou na výsost spokojeni a rodiče taky.

Itálie pro aktivní sportovce

V případě, že na dovolené neradi lenošíte, ale dáváte přednost aktivnímu sportu, téměř v každém přímořském letovisku najdete

  • tenisové kurty
  • volejbalová a golfová hřiště
  • motorové i nemotorové sporty na pláži.

Pokud jste pravými aktivními sportovci, pak nesmíte opomenout překrásné Dolomity. V zimě lákají dokonalými sněhovými podmínkami a udržovanými sjezdovkami. V létě si Vás získají překrásnými lesními stezkami nebo adrenalinovými jištěnými cestami - via ferrata. Ty ale doporučujeme jen zkušeným horalům.

Pro více informací, například důležitá telefonní čísla či celní předpisy, navštivte tyto stránky Ministerstva zahraničních věcí:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/cestovani/index.html


Dotaz k zájezdu

Pole označená * jsou povinná.

Jméno a příjmení: *
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz: *
 
  Informace o zpracování osobních údajů.
 
 

Nezávazná rezervace

Tato rezervace je pro vás nezávazná a slouží k prověření, zda je ubytování volné ve vámi požadovaném ubytovacím zařízení. Nyní prověříme volná místa a následně vás budeme informovat (do 24 hod. v pracovní dny).

Pole označená * jsou povinná.

Ceník zájezdu

TermínCena za osobu


nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací