Praia a Mare 2018 - úžasná dovolená u moře v Kalábrii | Italia Travel

Praia a Mare

Praia a Mare leží u nádherného azurového moře v severní části Kalábrie. Krásu celého místa dokreslují úžasné hory, které leží z druhé strany letoviska. Turisty do Praia a Mare láká především pláž vulkanického charakteru, která se táhne kolem celého města.

Více informací o Praia a Mare >>

Vyberte destinaci:


Víc informací o Praia a Mare

Praia a Mare je moderní turistické městečko, nacházející se v severní části Kalábrie na Tyrhénském pobřeží. Má krásnou polohu, neboť jedna část je otevřena k nádhernému azurovému moři a z druhé strany se tyčí úžasné hory.

Pobřeží a pláže v Praia a Marepláže

Praia znamená ve starořečtině pláž. Pláž vulkanického charakteru leží podél celého města. Je dlouhá asi 5 km, písčitá s malými oblázky hned u břehu moře a s útesy vhodnými k potápění. Tato pláž je vhodná pro rodiny s dětmi. Nabízí opravdu nezapomenutelné výhledy na ostrov Dino.
Tento ostrov je dominantou městečka a je proslulý svými krásnými jeskyněmi. Nejznámější z nich jsou Azurová a Lví jeskyně, do kterých se pořádají výlety lodí. Okolí jeskyní je vhodné pro potápěče a příznivce šnorchlování.

Služby a zábava v Praia a Mare

V Praia a Mare nechybí možnosti zábavy a sportovního vyžití, nachází se zde např. jeden z největších aquaparků v jižní Itálii. Každý čtvrtek dopoledne se konají ve městě velké trhy. V Praia a Mare si užijí i milovníci surfování, windsurfingu, nebo vodního lyžování.
V městě se nachází také mnoho výborných tradičních restaurací a taveren. Vynikající jsou zde rybí speciality – i jako předkrm!

Architektonické památky

Nejvýraznější dominantou města Praia a Mare je věž Torre dell´Arco, která byla postavena jako obranná proti útokům Turků.
Za návštěvu stojí také ostrov Isola Dino, který leží přímo naproti výše zmíněné věži. Tento ostrov připomíná loď. Na ostrově je unikátní flora a na jižní straně ostrova jsou úžasné jeskyně.
Na kopci v oblasti Pianolo della Foresta stojí velice zachovalý hrad ze 14. století. Z věže hradu je nádherný výhled na okolní krajinu.

Fakultativní výlety Praia a Mare

Tropea – je možné využít autobusové dopravy či pronájem auta. V Tropei je každý týden pořádán trh s nabídkou veškerého zboží, nejen ovoce a zeleniny. A v samotném centru městečka najdete krásné luxusní obchůdky s poslední módou či překrásné historické paláce. Ve večerních hodinách se promění ve velmi živé jihoitalské městečko

LipariLiparské ostrovy – celodenní výlet motorovým člunem, zastávka na ostrově Lipari, Vulcano a Stromboli. Lipari: návštěva etnografického a historického muzea, dobrovolný okruh po ostrově minibusem, volný program. Vulcano: koupání v proslulých sirných přírodních bazénech (doporučeno jako léčba kožních nemocí, např. lupénky, ekzémů atd...), volný program. Stromboli: individuální procházka po ostrově, návštěva místního kostelíčku. Pozdní návrat na pevninu. Nedoporučujeme těm z vás, jež trpí tzv. mořskou nemocí a špatně zvládají plavbu lodí, protože se jedná o celkem tříhodinovou plavbu. Výlet uvítají milovníci poznání, neboť se jedná o jedinečné přírodní souostroví, které si dochovalo původní ráz, kulturu i mentalitu a doposud není dotčené západní konzumní civilizací.

Sicílie - výlet na Sicílii, nutno vlastním vozem, plavba trajektem do Messiny (plavba trvá cca 1 hod).
Messina - vstupní brána na Sicílii, důležitá křižovatka s rušným přístavem, na hlavním náměstí místní katedrála Rogera II. s největšími astronomickými hodinami na světě. Dále možno navštívit národní muzeum nebo normanský kostelík.

Taormina - nepřeberné množství jedinečných památek. Při návštěvě této perly Sicílie zcela určitě zanecháte část svého srdce. Můžete zde navštívit Řecko-římské divadlo, místní katedrálu Duomo nebo historické paláce jako je např. Palazzo Corvaia a další. Z Taorminy, která leží na skále, je možno sjet lanovkou dolů na pobřeží do přímořského letoviska Letojanni nebo Giardini Naxos - dnes moderní středisko, historicky se však jedná o první řeckou kolonii založenou na území Sicílie.

etnaEtna - nachází se pouhých 45 min jízdy od Taorminy, největší evropská aktivní sopka je přístupná do 2 třetin nadmořské výšky, nutno počítat s klimatickými změnami vysokohorského typu.

Sirakusy – doporučujeme pro náročnější cestovatele, nutno naplánovat v kombinaci s noclehem na Sicílii. Jedná se o jedno z historicky nejzajímavějších a z dob antiky nejbohatších měst jižní Itálie. Nachází se zde celá řada antických památek. Na pevninské části, v tzv. přírodním muzeu, je možno navštívit největší římský amfiteátr na Sicílii, slavnou jeskyni známou pod názvem Dionýsovo ucho nebo největší dosud dochovaný řecký amfiteátr, kde uváděl své hry slavný Aischylos. Dále se zde nachází byzantské hrobky nebo podzemní pohřební katakomby patřící k původní byzantské bazilice. V samotném centru města, neboli v ostrovní části, můžete navštívit celou řadu památek: Národní muzeum s archeologickými nálezy a starověkými sbírkami, pozůstatky dórského chrámu, jež je nejstarším dórským chrámem Sicílie, místní katedrála s radnicí, slavný Pramen Aretusy nebo si můžete vychutnat krásný výhled na veřejnosti nepřístupný štaufský hrad.

Průměrné venkovní měsíční teploty - Praia a Mare

Měsíc Teplota min Teplota max Teplota moře
Leden 6 °C 13 °C 14 °C
Únor 6 °C 14 °C 13 °C
Březen 7 °C 16 °C 14 °C
Duben 10 °C 19 °C 15 °C
Květen 13 °C 24 °C 17 °C
Červen 17 °C 28 °C 21 °C
Červenec 19 °C 30 °C 24 °C
Srpen 19 °C 30 °C 25 °C
Září 17 °C 27 °C 24 °C
Říjen 13 °C 23 °C 22 °C
Listopad 10 °C 18 °C 19 °C
Prosinec 7 °C 15 °C 16 °C

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací