Pietra Ligure 2018 - známé lázeňské letovisko u moře v Itálii | Italia Travel

Pietra Ligure

Pietra Ligure je známé lázeňské městečko s historickým centrem, palmovou promenádou podél pláže a rušným životem.

Více informací o Pietra Ligure >>


Víc informací o Pietra Ligure

Mezi modrým mořem a zelenými kopci najdete Pietra Ligure, oblíbenou turistickou lokalitu. Pyšní se typickým historickým centrem s hustou sítí uliček a malých náměstí.

Název městečka pochází ze slova "Pietra" (italsky kámen), impozantní skalní nos v blízkosti moře, na kterém biskup Albenga nechal postavit hrad už v ranném 12. století. Pozůstatky staré pevnosti byly restaurovány v 16. a 17. století, stejně jako věž nad obcí.

Pietra Ligure nabízí svým hostům krásnou promenádu podél moře, kde se mohou procházet ve stínu palem. Pláž je velmi dobře vybavená, kombinovaná: jemný písek smíchaný s malými kameny.


Nenechte si ujít tyto pamětihodnosti:
Modlitebna Bianchi s výhledem na starobylé náměstí Piazza Vecchia. Budova sahá do 10. století a jednalo se po dlouhou dobu o hlavní kostel v obci, zasvěcený patronce sv. Mikuláše.
Každý rok 8. července, celá vesnice oslavuje Miracolo svatého Mikuláše: Svatý Mikuláš prosil, aby zachránili obyvatelstvo od morové epidemie dne 08.07.1525 a zavolali zpět lidi, kteří uprchli do hor. Na oslavu zvoní zvony starobylého farního kostela. 
Jako poděkování patrona za tento zázrak, populaci slíbil stavbu nového kostela zasvěcený, větší a krásnější než ten původní starý, jež byl realizován v druhé polovině 18. století, v blízkosti moře.

Nový Kostel svatého Mikuláše má jednu hlavní loď a se svými freskami, klenbou, četnými postranními kaplemi, starožitnými varhany a vzácnými obrazy patří k jednomu z nejkrásnějších kostelů v provincii Savona.
Nenechte si ujít: z 15. století kostel Zvěstování Panny Marie ze 16. století.
Elegantní paláce s krásnými vstupními dveřmi čelí náměstí a vstupují do ulic historického centra. Nejznámější z nich Golli palác je sídlem místní radnice.
Vesnička Ranzi, výletní místo vzdálené cca 3 km od Pietra Ligure, které se nachází v nádherném panoramatickém místě a je vyhlášené svými krásnými malbami před hlavním kostelem a malebnými středověkými uličkami.

Průměrné venkovní měsíční teploty - Pietra Ligure

Měsíc Teplota min Teplota max
Leden 1 °C 12 °C
Únor 1 °C 12 °C
Březen 3 °C 15 °C
Duben 6 °C 17 °C
Květen 10 °C 21 °C
Červen 13 °C 25 °C
Červenec 16 °C 29 °C
Srpen 16 °C 29 °C
Září 13 °C 25 °C
Říjen 9 °C 21 °C
Listopad 4 °C 16 °C
Prosinec 1 °C 13 °C

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací