Hotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano letecky | Italia Travel


CK Italia Travel s.r.o. » Letní dovolená Itálie 2018 » LETECKÉ ZÁJEZDY 2018 » Kalábrie » Capo Vaticano letecky » Hotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano letecky


Hotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano letecky

Hotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano letecky
Hotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano letecky
Hotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano letecky
Hotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano leteckyHotel Punta Faro*** s polopenzí - Capo Vaticano letecky
BazénWi-Fi InternetPlážový servis
Vzdálenost od moře: <600 m
Typy lůžek: 1, 2, 3, 4
Stravování: Polopenze
Doprava: Letecky

2 děti zdarma do 2 let na pokoji s rodiči
Zvětšit mapu Mapa zobrazuje zájezdy v okruhu nejbližších 5 km od místa tohoto zájezdu

Ubytování

Vřele doporučujeme všem věkovým kategoriím. Letovisko i hotel je určen milovníkům klidu, krásné přírody, členitých pláží a průzračné mořské vody. Ubytování je v menším rodinném hotelu uprostřed subtropické vegetace, zařízení je komfortní a čisté. Výborná jihoitalská kuchyně v hotelové restauraci.

Pláž:

Písečná s četnýma zátokama, pozvolný vstup do vody, vzdálenost 300 m po soukromé hotelové cestě. Plážový servis v ceně ubytování mimo měsíc srpen, tj. slunečník + 2 křesílka  (v měsíci srpnu za poplatek, cca 10 Euro/den). Jemný písek bílé barvy v kombinaci se skalisky, pláž vhodná pro děti. Na pláž vede soukromá cesta patřící hotelovému komplexu, obklopená tropickou a subropickou vegetací. Jedná se o velmi příjemnou procházku, hotel v případě zájmu, zajišťuje hostům zdarma transfer minibusem.

Sport a zábava:

Je zde možnost zapůjčení šlapadel a kajaků a plavčík Vás odveze i na některou z odlehlých pláží přístupných jen z moře. K dispozici je také tenisový kurt (za poplatek).

Poloha:

Pobřeží Tyrhénského moře, rovnoběžka na úrovni Liparských ostrovů, přímo z hotelového komplexu je výhled na zbytek pevniny Itálie a Sicílii. Kalábrie je region plný slunce zaručující krásné počasí od měsíce května až do měsíce října. Hotel se nachází ve svahu nad stejnojmennou zátokou Grotticelle, cca 300 m od písčité pláže, ve velmi klidné části, nejbližší městečko Tropea je vzdáleno 7 km, kam je možno vyrazit za nákupy, kulturou či historickými památkami. V blízkosti hotelu jsou jen nejdůležitější služby a minimarket se základní nabídkou.

Ubytování a vybavení:

Hotelové pokoje jsou jednoduše, ale funkčně zařízeny, standardní pokoj je dvoulůžkový s možností až 2 přistýlek, vybaven koupelnou se sprchou a wc, větrákem a telefonem. Téměř všechny pokoje mají výhled na moře. Hotelový komplex tvoří 1 třípatrová budova. Součástí hotelu je bazén s lehátky a slunečníky (jeden pro děti a jeden pro dospělé), restauace s jídelnou, bar a animační program pro děti i dospělé. Pokoje jsou v přízemí nebo v 1., 2. nebo 3. poschodí, všechny mají velkou terasu s výhledem na bazén nebo moře. Hotel má kapacitu 25 pokojů. Na hotelové recepci je přístup k wifi.

 • Dvoulůžkový pokoj - max. obsazenost 4 osoby. Dvoulůžko s možností 2 přistýlek, koupelna se sprchou, wc, terasa

Vybavení:

 • plážový servis (v měsíci srpnu za poplatek)
 • soukromá zahrada
 • bazén

Cena zahrnuje:

 • ubytování na příslušný počet nocí (dle ceníku) s polopenzí
 • zástupce CK na telefonu
 • bazén
 • plážový servis - v srpnu za poplatek
 • delegát
 • letecká doprava
 • letištní taxy a palivový příplatek
 • transfer letiště/hotel/letiště

Povinné příplatky:

 • pobytová taxa - cca 5 EUR/os./týden (platba na místě)

Fakultativní příplatky:

 • wi-fi internet - na recepci za poplatek
 • zvířata - Malý pes: 3 EUR/ noc (platba na místě)
 • dokoupení jídla - Oběd: 2000 Kč/os./týden, 1500 Kč/dítě do 13 let
 • jednolůžkový pokoj - 400 Kč/noc

Způsob stravování:

Polopenze – snídaně formou bufetu a večeře servírované s výběrem z menu a doplněné bohatým salátovým bufetem. Za příplatek je možno zajistit obědy. Nápoje nejsou v ceně.

Doplňující informace:

Informace o letecké dopravě:

Doprava do Kalábrie je zajištěna letadly Boeing 737 české letecké společnosti Travel Service. Odlety jsou z Brna a Prahy do Lamezia Terme.

Do tohoto hotelu je možnost vlastní dopravy: Hotel Punta Faro** - vlastní doprava

Capo Vaticano

Malebné přímořské letovisko Capo Vaticano, které bylo postaveno ve svahu nad zátokou Grotticelle, leží zhruba na stejné rovnoběžce jako jedinečné souostroví Liparských ostrovů. Jedná se o velmi klidné romantické místo s nově vybudovanou promenádou v samotném centru vesničky. Najdete zde jen pár obchůdků, hotelové bary a cukrárnu. Doporučujeme milovníkům klidných pobytových míst s rodinnou atmosférou. Pokud dokážete ocenit klid a nádhernou přírodu, opravdu nic Vám tady nebude chybět. Nedoporučujeme těm z vás, kteří hledají rušná místa s intenzivním nočním životem. Noční klid tady nastává kolem půlnoci.

Pobřeží a pláže Capo Vaticano

Pláž je přímo pod svahem, cca 500 m od samotného centra. Pláž je tvořena několika zátokami s bílým jemným pískem a azurově modrou průzračnou mořskou vodou, jejíž kvalita je srovnatelná s Karibskou oblastí. V jedné části je hostům k dispozici pláž včetně služeb, jako je bar a veškerý plážový servis, zbytek tvoří ničím nerušená přírodní pláž.

Přímo z hotelového komplexu je krásný výhled na konec pevniny jižní Itálie, dále na ostrov Sicílie přes Messinskou zátoku a na Liparské ostrovy.

Služby a zábava

Jelikož je pobřeží členité a skalnaté, není tady klasická promenáda přímo na pobřeží, na kterou může být návštěvník zvyklý ze severoitalských nebo španělských destinací.

Kdo má zájem o společenský či kulturní život mimo hotelový komplex, případně vyrazit za nákupy, musí na výlet do sousedního městečka Tropea, které je vzdálené cca 7 km.

Architektonické památky

Capo Vaticano znamená v překladu Mys věšteb. Tento název místo dostalo podle toho, že zde žili vědmy a různí mágové.

Památky je možné navštívit v blízkém městě Tropea. Dominantou města je Duomo (katedrála) z 11. století, která je připomínkou normanské nadvlády v oblasti. Za návštěvu stojí také Chiesa del Jesu – jeden z nejstarších a historicky nejcennějších kostelů.

Fakultativní výlety Capo Vaticano

Tropea – je možné využít autobusové dopravy či pronájem auta. V Tropei je každý týden pořádán trh s nabídkou veškerého zboží, nejen ovoce a zeleniny. A v samotném centru městečka najdete krásné luxusní obchůdky s poslední módou či překrásné historické paláce. Ve večerních hodinách se promění ve velmi živé jihoitalské městečko.

Liparské ostrovy – celodenní výlet motorovým člunem, zastávka na ostrově Lipari, Vulcano a Stromboli. Lipari: návštěva etnografického a historického muzea, dobrovolný okruh po ostrově minibusem, volný program. Vulcano: koupání v proslulých sirných přírodních bazénech (doporučeno jako léčba kožních nemocí, např. lupénky, ekzémů atd...), volný program. Stromboli: individuální procházka po ostrově, návštěva místního kostelíčku. Pozdní návrat na pevninu. Nedoporučujeme těm z vás, jež trpí tzv. mořskou nemocí a špatně zvládají plavbu lodí, protože se jedná o celkem tříhodinovou plavbu. Výlet uvítají milovníci poznání, neboť se jedná o jedinečné přírodní souostroví, které si dochovalo původní ráz, kulturu i mentalitu a doposud není dotčené západní konzumní civilizací.

Sicílie Sicílie - výlet na Sicílii, nutno vlastním vozem, plavba trajektem do Messiny (plavba trvá cca 1hod).

Messina - vstupní brána na Sicílii, důležitá křižovatka s rušným přístavem, na hlavním náměstí místní katedrála Rogera II. s největšími astronomickými hodinami na světě. Dále možno navštívit národní muzeum nebo normanský kostelík.

Taormina - nepřeberné množství jedinečných památek. Při návštěvě této perly Sicílie zcela určitě zanecháte část svého srdce. Můžete zde navštívit Řecko-římské divadlo, místní katedrálu Duomo nebo historické paláce jako je např. Palazzo Corvaia a další. Z Taorminy, která leží na skále, je možno sjet lanovkou dolů na pobřeží do přímořského letoviska Letoiani nebo Giardini Naxos - dnes moderní středisko, historicky se však jedná o první řeckou kolonii založenou na území Sicílie.

etna Etna - nachází se pouhých 45 min jízdy od Taorminy, největší evropská aktivní sopka je přístupná do 2 třetin nadmořské výšky, nutno počítat s klimatickými změnami vysokohorského typu.

Sirakusy – doporučujeme pro náročnější cestovatele, nutno naplánovat v kombinaci s noclehem na Sicílii. Jedná se o jedno z historicky nejzajímavějších a z dob antiky nejbohatších měst jižní Itálie. Nachází se zde celá řada antických památek. Na pevninské části, v tzv. přírodním muzeu, je možno navštívit největší římský amfiteátr na Sicílii, slavnou jeskyni známou pod názvem Dionýsovo ucho, nebo největší dosud dochovaný řecký amfiteátr, kde uváděl své hry slavný Aischylos. Dále se zde nachází byzantské hrobky nebo podzemní pohřební katakomby patřící k původní byzantské bazilice. V samotném centru města, neboli v ostrovní části, můžete navštívit celou řadu památek: Národní muzeum s archeologickými nálezy a starověkými sbírkami, pozůstatky dórského chrámu, jež je nejstarším dórským chrámem Sicílie, místní katedrála s radnicí, slavný Pramen Aretusy nebo si můžete vychutnat krásný výhled na veřejnosti nepřístupný štaufský hrad.

Průměrné venkovní měsíční teploty - Capo Vaticano

Měsíc Teplota min Teplota max Teplota moře
Leden 6 °C 14 °C 14 °C
Únor 6 °C 14 °C 13 °C
Březen 7 °C 16 °C 14 °C
Duben 9 °C 18 °C 15 °C
Květen 12 °C 22 °C 17 °C
Červen 16 °C 26 °C 21 °C
Červenec 18 °C 29 °C 24 °C
Srpen 18 °C 29 °C 25 °C
Září 16 °C 27 °C 24 °C
Říjen 13 °C 23 °C 22 °C
Listopad 9 °C 18 °C 19 °C
Prosinec 7 °C 15 °C 16 °C

Itálie

Itálie je pohostinná země plná geografických kontrastů, jež nám středoevropanům nabízí spoustu možností, jak příjemně a pestře prožít dovolenou. Itálie uspokojí opravdu každého návštěvníka. Pokud jste vyznavačem plážového odpočinku, prostorné a udržované písčité pláže či romantické zátoky Vás určitě nezklamou.

Milovník kultury, historie, architektury nebo umění najde jen velmi málo zemí, které by této kolébce evropské civilizace mohly konkurovat. Ženy, vyznavačky shoppingu, mohou využít příležitosti pobytu v této módní zemi a zakoupit krásný model šatů nebo pohodlné a úžasné boty.

Geografie Itálie

Reliéf Itálie a samotná pobřeží se při cestě ze severu na jih Itálie výrazně mění. Při vjezdu do Itálie nás uvítají impozantní Dolomity, které v roce 2009 získaly titul světového dědictví lidstva.

Horským vlkům a aktivním sportovcům Itálie v albu určitě nemůže chybět. Severní pobřeží Jadranu je rovinaté, chladnější a vše je velmi udržované a naprosto čisté. Pobřeží je zde písčité a charakteristické jsou dlouhé a široké pláže.

Směrem k Florencii se geografický povrch Itálie zvlňuje a samotným pohledem Vás zahřejí typicky oranžově zbarvené toskánské pahorky porostlé cypřišemi. Směrem k Římu se mění jak geografie, architektura, tak i podnebí Itálie. Tady začínáme cítit závan starověkého Říma a afrického klimatu. Od Říma směrem ke Kampánii je Itálie bohatá na zeleň a charakteristická jsou členitá pobřeží. Směrem na jih k Pulii nebo Kalábrii se reliéf stává hornatějším.

Počasí v Itálii

V rámci celé Itálie narazíte na rozdílné klimatické podmínky. Díky Alpám, které působí jako bariéra proti severním větrům, je počasí v Itálii velice příjemné.

Nejteplejší je samozřejmě jih Itálie, kde působí africké klima. Navštívit zde můžete Sicílii, Emilia Romagna nebo Kalábrii a Kampánii. V létě se v těchto oblastech můžete dočkat teplot až 45°C.

Ve střední Itálii se můžete v létě těšit na teploty kolem 25-30°C. I v této oblasti se projevuje subtropické středomořské podnebí.

Mírnější teploty můžete čekat na severu Itálie v oblasti Pádské nížiny. V této oblasti převládá vnitrozemský charakter podnebí.

Nejteplejším měsícem je v Itálii červenec a nejchladnější je měsíc leden.

Itálie - oblast plná intenzivních barev

Tisíce odstínů oranžové a červené vybarvují svítání a západ slunce. Odstíny bílé, šedé a žluté dominují skaliskům, útesům a písčitým plážím. Množství odstínů zelené, jež vykreslují venkovskou krajinu, louky, hory a bohaté lesy. Mimo letní sezónu tuto zeleň živí vydatné deště. Ostrovy Sicílie nebo Sardínie jsou v letních měsících sušší, zeleň je sežehnutá silným slunečním žárem a několik měsíců zde nespadne ani kapka. Romantické pláže a průzračná azurově modrá voda je zde určitě srovnatelná s Karibikem. Nechybí ani skvosty historických měst, jako jsou Benátky, jedinečný Řím, Florencie plná umění, Pisa, Neapol, Verona, Padova, Boloň, Janov a další.

Italská kuchyně

Pokud patříte k náročným gurmánům, ani Vás Itálie nezklame. Celosvětově proslulá italská kuchyně skutečně chutná téměř každému. Když nepřijdete na chuť typickým těstovinám, tak si vás určitě získá pravá italská pizza nebo právě připravené čerstvé dary moře.

A abychom nezapomněli na naše nejmenší návštěvníky, i ti budou v Itálii velmi spokojení a tudíž hodní, neboť pro ně najdete celou řadu společenského vyžití. Všude je mnoho aquaparků, zoologických zahrad nebo klouzaček a prolezaček přímo na čistém písku zlatavých pláží nebo u plážové promenády. A pokud ochutnají pravou italskou zmrzlinu, tak budou na výsost spokojeni a rodiče taky.

Itálie pro aktivní sportovce

V případě, že na dovolené neradi lenošíte, ale dáváte přednost aktivnímu sportu, téměř v každém přímořském letovisku najdete

 • tenisové kurty
 • volejbalová a golfová hřiště
 • motorové i nemotorové sporty na pláži.

Pokud jste pravými aktivními sportovci, pak nesmíte opomenout překrásné Dolomity. V zimě lákají dokonalými sněhovými podmínkami a udržovanými sjezdovkami. V létě si Vás získají překrásnými lesními stezkami nebo adrenalinovými jištěnými cestami - via ferrata. Ty ale doporučujeme jen zkušeným horalům.

Pro více informací, například důležitá telefonní čísla či celní předpisy, navštivte tyto stránky Ministerstva zahraničních věcí:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/cestovani/index.html


Dotaz k zájezdu

Pole označená * jsou povinná.

Jméno a příjmení: *
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz: *
 
 
 

Nezávázná rezervace

Tato rezervace je pro vás nezávazná a slouží k prověření, zda je ubytování volné ve vámi požadovaném ubytovacím zařízení. Nyní prověříme volná místa a následně vás budeme informovat (do 24 hod. v pracovní dny).

Pole označená * jsou povinná.

Ceník zájezdu

Slevy uvedené v ceníku platí do: 31. 12. 2017

TermínPočet
nocí
Dospělý 1./2.Dospělý 3./4.1. dítě 2-12,9 let na přistýlce s rodiči2. dítě 2-12,9 let na přistýlce s rodiči
12.06. - 19.06.2018 7 16 990 Kč15 300 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
19.06. - 26.06.2018 7 17 490 Kč15 750 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
26.06. - 03.07.2018 7 17 990 Kč16 200 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
03.07. - 10.07.2018 7 18 990 Kč17 100 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
10.07. - 17.07.2018 7 18 990 Kč17 100 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
17.07. - 24.07.2018 7 18 990 Kč17 100 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
24.07. - 31.07.2018 7 18 990 Kč17 100 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
31.07. - 07.08.2018 7 16 990 Kč15 300 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč12 990 Kč11 700 KčObjednat
07.08. - 14.08.2018 7 18 990 Kč17 100 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
14.08. - 21.08.2018 7 18 990 Kč17 100 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
21.08. - 28.08.2018 7 18 990 Kč17 100 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
28.08. - 04.09.2018 7 17 990 Kč16 200 Kč14 990 Kč13 500 Kč7 990 Kč7 200 Kč12 990 Kč11 700 KčObjednat
04.09. - 11.09.2018 7 17 490 Kč15 750 Kč15 990 Kč14 400 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat
11.09. - 18.09.2018 7 16 990 Kč15 300 Kč14 990 Kč13 500 Kč8 990 Kč8 100 Kč13 990 Kč12 600 KčObjednat


nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás